Roomba i3+: funkcje i polskie ceny nowych robotów odkurzających iRobot

Newsy
Opinie: 0
iRobot przedstawia nową serię Roomba i3+

Firma DLF, autoryzowany importer i dystrybutor iRobot w Polsce, poinformowała o wprowadzeniu do oferty serii robotów odkurzających Roomba i3+

Cena i dostępność

Nowa seria robotów odkurzających Roomba i3 dostępna jest w dwóch wariantach:

  • iRobot Roomba i3 (ze konwencjonalną stacją dokującą w zestawie) w cenie katalogowej 2199 zł
  • iRobot Roomba i3+ (ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base w zestawie) w cenie katalogowej 3199 zł​

Podobnie jak roboty Roomba i7+ oraz Roomba s9+, najnowsza  Roomba i3+ jest kompatybilna ze stacją Clean Base. Poza funkcją ładowania zapewnia ona możliwość automatycznego opróżniania zbiornika robota z zebranych zanieczyszczeń. Zabrudzenia gromadzone są w szczelnym, wymiennym worku, który pomieści ilość brudu odpowiadającą 60 cyklom pracy robota. Dodatkowo stację wyposażono w system AllergenLock, który zatrzyma do 99% szkodliwych cząsteczek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w wymiennych workach poczwórnej warstwy materiału zatrzymującego alergeny.

Roomba i3+ sprząta wszystkie rodzaje podłóg w sposób usystematyzowany, poruszając się wzdłuż równoległych linii, aby efektywnie nawigować w układzie wielu pomieszczeń. Jeżeli w trakcie cyklu pracy robotowi zabraknie energii, wróci do stacji, naładuje akumulator i następnie dokończy proces sprzątania.

Roomba i3+ został również wyposażony w filtr, który zatrzymuje 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów. Za efektywność sprzątania odpowiada, opatentowany przez iRobot, 3-stopniowy  system sprzątania. W jego ramach wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach zagarnia brud, również ten zgromadzony w narożnikach, ku głowicy czyszczącej. W niej osadzone są dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką. Dopełnieniem całości jest siła ssąca, która dzięki optymalizacji przepływu strumienia powietrza koncentruje się bezpośrednio na podłożu i jest 10-krotnie większa niż w przypadku robotów Roomba serii 600. Za efektywność pracy odpowiada system wykrywania obszarów bardziej zabrudzonych – Dirt Detect, dzięki któremu Roomba stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń i poświęca szczególną uwagę miejscom, w których jest ich więcej.

Roomba i3+ ma teksturę panelu głównego, która minimalizuje występowanie odcisków palców. Podświetlenie przycisku Clean przekazuje informacje na temat aktualnego etapu pracy robota, po czym gaśnie, by lepiej wpasować się w tło.

Nowe modele wykorzystują personalizowane funkcje sprzątania, które dostępne są w aplikacji iRobot Home oraz środowisku iRobot Genius. Oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników systemów operacyjnych iOS oraz Android. Umożliwia robotom Roomba i3+ sugerowanie optymalnych rozwiązań w oparciu o nawyki domowników. Dzięki temu robot może przedstawiać personalizowane sugestie sprzątania za pośrednictwem aplikacji iRobot Home. Przykładowo będą to rekomendowane harmonogramy sprzątania, w oparciu o wykonane już cykle pracy, czy sugestie jak częstsze sprzątanie w okresie linienia zwierząt.

Automatyzacje oparte na zdarzeniach można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji iRobot Home. Są one dostępne dla użytkowników robotów iRobot, które wspierane są przez platformę iRobot Genius oraz aplety IFTTT. Dzięki nim Roomba i3+ może komunikować się z działającymi w ramach sieci domowej urządzeniami. Wówczas np. robot rozpocznie proces odkurzania, gdy pojawi się monit z inteligentnego zamka, który poinformuje o wyjściu domowników. Z kolei sparowanie z asystentem głosowym Alexa lub Google umożliwia zarządzenie robotem Roomba i3+ poprzez komendy głosowe. Robot obsługuje również technologię Imprint Link, więc może stworzyć zespół z robotem mopującym Braava jet m6.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: