Nowa Opera na Androida

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nowa przeglądarka Opera na Androida

Opera wprowadziła nowe wersje przeglądarki stacjonarnej i na Androida. Opera na Androida osiąga wersję 60, a Opera stacjonarna wersję 71.

Nowa wersja przeglądarki Opery na Androida ma zmodernizowaną funkcję synchronizacji, która pozwala na szybkie powiązanie Opery na urządzeniu z Androidem z Operą na komputerze z systemem Windows, MacOS lub Linux poprzez zeskanowanie kodu QR.

Przeglądarka Opera na Androida ma teraz także funkcję Flow, znaną z Opery Touch, oraz nową funkcję Polecane witryny na stronie startowej.

Najnowsza wersja Opery stacjonarnej wyposażona jest w funkcję Easy Files. Podczas załączania plików w przeglądarce Opera, funkcja Easy Files pokazuje użytkownikowi ostatnio pobrane pliki w formie wizualnej, ułatwiając szybki wybór właściwych plików, bez konieczności przeszukiwania folderów czy pamiętania nazw plików.

Synchronizacja bez adresu email i hasła

W nowej wersji przeglądarki na Adroida, Opera usunęła konieczność pamiętania różnych, długich loginów i haseł. Użytkownicy mogą teraz po prostu wejść na stronę opera.com/connect na komputerze lub tablecie i zeskanować widoczny tam kod QR przy użyciu czytnika kodów QR w Operze na Androida, zlokalizowanego bezpośrednio na pasku wyszukiwania.

Po wykonaniu tego kroku, funkcja Sync zsynchronizuje wszystkie hasła, zakładki, ulubione witryny szybkiego wybierania, wpisaną historię przeglądania i otwarte zakładki, a także nowo zintegrowaną funkcję Flow pomiędzy urządzeniami.

Funkcja Sync nie wymaga podawania danych logowania. Użytkownicy zawsze mogą jednak skorzystać z możliwości dodania konta email i hasła, aby móc przywrócić dane w przypadku utraty któregoś z urządzeń.

Flow teraz również w Operze na Androida

Nowa wersja przeglądarki Opera na Androida jest wyposażona także we Flow, funkcję znaną z przeglądarki Opera Touch, która umożliwia użytkownikom udostępnianie sobie samym plików, linków, filmów na YouTube, zdjęć czy własnych notatek poprzez dzielenie się nimi pomiędzy mobilną i stacjonarną przeglądarką Opera.

Użytkownicy mogą przesyłać do Flow treści takie jak odnośniki do stron, tekst czy obrazy zaznaczając je i wybierając “Wyślij do Flow” z menu kontekstowego. Mogą również udostępnić obecnie przeglądaną witrynę klikając na strzałkę po prawej stronie paska adresu w przeglądarce na komputerze albo w menu kontekstowym strony w prawym górnym rogu Opery na Androida. Flow pozwala także użytkownikom wkleić i przesłać pliki o wielkości do 10 MB, które przez 48 godzin czekają na pobranie na inne urządzenie, a następnie są usuwane.

W przeglądarce Opera for Android można wejść do Flow poprzez menu O. Funkcja Flow jest w pełni szyfrowana, więc Twoje osobiste notatki i wszelkie treści tam przechowywane pozostaną znane tylko Tobie.

Ulubione strony internetowe są zawsze pod ręką dzięki nowej funkcji Strony Sugerowane

W nowej wersji Opery na Androida strona szybkiego wybierania działa jeszcze szybciej, dzięki dodaniu przez Operę nowej funkcji Polecane witryny.

Funkcja Polecane witryny identyfikuje strony najczęściej odwiedzane przez użytkownika. Docelowo są one wyświetlane tuż poniżej tradycyjnej części ekranu szybkiego wybierania.

Do przedstawiania sugestii wykorzystywanych jest kilka źródeł, w tym strony offline oraz często odwiedzane artykuły i domeny.

Użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z tej funkcji, mogą ją łatwo wyłączyć w Ustawieniach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: