Plan na nowy rok – mniej płacić za komórkę i internet . Wiemy jak to zrobić

Akcje partnerskie
Opinie: 24

Przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik jak w Nowym Roku mniej płacić za telefon i Internet. Okazuje się, że jest to dosyć proste i nie wymaga od nas dużego zachodu. Optymalizacja wydatków na usługi telekomunikacyjne przyda się większości z nas. Bardzo często każdą usługę kupujemy od innego operatora. Zdarza się także, że płacimy faktury po terminie i doliczane są nam dodatkowe odsetki. Nie panujemy nad wydatkami na komórki członków naszej rodziny, na Internet i telewizję. Mamy nadzieję, że dzięki naszym prostym wskazówkom uda wam się zaoszczędzić znaczne kwoty.

Na początek powinniśmy przestać traktować każdą z usług z jakich korzysta nasza rodzina osobno. Okazuje się, że im więcej abonamentów komórkowych mamy tym bardziej nam się to opłaca, np. przy przedłużaniu dwóch umów jednocześnie Orange oferuje nam aż 20 zł rabatu na kolejny zakupiony abonament. Oznacza to, że każdy abonament zamiast 39,99 zł będzie nas kosztował 29,99 zł. Przy trzech kartach koszt abonamentu spada do 26,66 zł, przy 4 kartach do 24,99 zł. Za 5 kart płacimy już tylko 23,99 zł. a to wcale nie tak dużo, bo przecież w naszych rodzinach każdy ma komórkę, a do naszej rodzinnej grupy możemy podłączyć dodatkowo babcię lub ciocię. Jak widać kwoty oszczędności już w skali miesiąca są zauważalne, a gdy pomnożymy je przez liczbę miesięcy w roku, to może się okazać, że dzięki oszczędnościom będziemy mogli się zdecydować np. na dużo lepszy smartfon, o którym od dawna marzyliśmy.

Dodatkowo, gdy przeniesiemy numer z innej sieci to przez 3 miesiące w ogóle nie zapłacimy za abonament, a gdy przedłużamy umowę, to w ramach dodatkowej gratyfikacji otrzymamy 5 GB internetu więcej do wykorzystania, przez miesiąc. Co więcej, przez 3 miesiące możemy także darmowo testować najlepszą usługę muzyczną na świecie, czyli Spotify.

Jeszcze większa „zabawa” w oszczędzanie rozpoczyna się, gdy korzystamy z większej liczby różnych usług. Przeniesienie usług do jednego operatora to automatycznie jedna umowa, jeden rachunek i jeden adres kontaktu z dostawcą usług. Załatwienie dowolnej sprawy z naszym dostawcą usług będzie dużo prostsze i szybsze.

Pamiętajmy, że skorzystanie z pakietu nie oznacza konieczności zdecydowania się na gotowy produkt, który nam nie będzie do końca pasował.

Jednak gdy nie chcemy zajmować się dobieraniem dla siebie dedykowanych zestawów to operator ma także gotowe propozycje. Na przykład, abonament komórkowy no limit z 5 GB internetu oraz światłowód z prędkością do 100 Mb/s otrzymujemy w prostym pakiecie Orange Love za 79,99 zł miesięcznie.

Gdy do tego pakietu dorzucimy telewizję z dekoderem 4K firmy Samsung to cena wzrasta tylko do 99,99 zł miesięcznie, a w ramach bonusu otrzymamy także telefon domowy - również w wersji no limit i to z bezpłatnymi połączeniami na numery stacjonarne w Unii, USA i Kanadzie oraz komórkowe w USA i Kanadzie. Cena za ten pakiet jest o 23% niższa, niż suma opłat miesięcznych za pakiet 3 analogicznych usług (internet, telewizja i telefon domowy) i abonament komórkowy (kupowany osobno), za co zapłacilibyśmy w sumie 129,89 zł. miesięcznie.

Gdy 100 Mb/s to dla nas za mało to za 109,99 zł otrzymujemy łącze 300 Mb/s oraz pakiet kanałów CANAL+ Select. Pakiet ten będzie nas kosztował 149,89 zł, ale dopiero od 4 miesiąca korzystania.

Do dyspozycji klientów jest także specjalny kalkulator oszczędności, w którym możemy wpisać nasze obecne wydatki na usługi i ocenić jak dużo zaoszczędzimy, gdy zdecydujemy się na zakup pakietu usług Orange Love. Kalkulator (bardzo prosty w obsłudze) jest dostępny tutaj: https://www.orange.pl/love/kalkulator

Oszczędzanie na usługach mobilnych i dostępie do internetu jest więc superproste. Warto poświęcić na to kilka minut wolnego czasu, bo może się okazać, że miesięcznie w naszych portfelach pozostanie kilkadziesiąt złotych. Rocznie możemy zaoszczędzić już nawet setki. Zaoszczędzoną kwotę możemy wydać na dowolny cel, zaoszczędzić lub kupić wymarzony przez nas smartfon. Karnawałowa wyprzedaż właśnie trwa!

Tekst powstał we współpracy z siecią Orange Polska.

Opinie:

Opinie archiwalne (24):

Komentuj

Komentarze / 24

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2018-01-10 09:56
  No nie wiem, opowiem o mojej rodzinie. Ja córka i żona za telewizję i Internet 120 Mb/s płacimy 59 PLN. Za 4 komórki 70 PLN miesięcznie. 1 w Plushu, 2, NJU, i dwie w Virgin. Z czego jedna z darmową taryfą Freemium. Wszystkiego mamy tyle, że nie jesteśmy w stanie tego wykorzystać. Poza tym jak jedna sieć ma awarię to nie jesteśmy odcięci od świata.
  6
 • Users Avatars Mini
  sunwoj pisze: 2018-01-10 10:43
  za wszystko czego potrzebuje (nju,nc+) place obecnie 82zl, a orange love mi proponuje pakiet za 149 - nie dziękuję :)
  9
 • Users Avatars Mini
  tomeck pisze: 2018-01-10 10:53
  Orange tak zamotał swoją ofertę, że jest po prostu mało czytelna.
  8
 • Users Avatars Mini
  Janusz pisze: 2018-01-10 11:01
  @tomeck, tak prostej oferty jeszcze na rynku nie było. Mówię o ofercie telefonów komórkowych. Bardzo uproszczony jest Regulamin i Cennik.
  -1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2018-01-10 11:12
  @sunwoj...i masz internet stacjonarny w tej cenie?
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2018-01-10 11:14
  @troip...pamietaj, ze ty jestes tzw. zaawansowanym klientem...dla 80-90% lepszym wyborem jest jedna faktura, jeden dostawca...i pewnosc, ze tyle wlasnie zaplacimy w danym miesiacu
  -3
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2018-01-10 11:29
  Wojciechu, ja na to patrzę trochę inaczej. Pani Bogumiła pisze tak: Orange- proszę zróbcie coś z tym internetem. Mam pełny zasięg i połączenie a strony się nie wyświetlają, brak połączenia z czatem. Kartę sim sprawdzałam z innym urządzeniem i na innej ulicy i tam były problemy tylko ze skypem. A u mnie w Gdyni na ul. Zbożowej muszę się łączyć przez 2 lub 3 godziny aby móc w pełni korzystać z internetu. Proszę mi wierzyć. ale już nie mam sił ani zdrowia aby Wam ciągle o tym przypominać. A ta sytuacja powtarza się już ponad rok Mam internet mobilny i router airbox A płacić muszę jak za 100% korzystanie. Coś chyba jest nie tak. Pani Izabella pisze z kolei tak: Orange jestem z wami prawie 10 lat od prawie 3 lat mam u was wszystko prawie cała rodzina ma tel komórkowe i internet w Orange. A tu taki nr dzwoni pani z ofertą Orange love gdzie miałam zaoszczędzić 100zl na abonamencie . Super oferta zaproponowana przez panią. Ok niech będzie. A tu pierwszy rachunek zamiast 300zl 566 zł w salonie powiedzieli że faktura korygująca i wogole dobrze poczekam druga fakturę a kolejną zamiast 300 460 zł . Dzwonić do was wszyscy konsultanci są zajęci i tak od paru dni. Oszuści . Nie dam rady porozumieć się z wami to zerwę wszystkie umowy zapłacę karę to zapłacę ale już nigdy nie wezmę od was żadnej usługi. A u mnie święty spokój wszystko działa, żadnych zawyżonych rachunków. Oni wzięli wszystko u jednego operatora. Czy są zadowoleni? Sami oceńcie. A takich historii są tysiące.
  5
 • Users Avatars Mini
  Ikado1 pisze: 2018-01-10 12:46
  Moim zdaniem ,nadal jest za mała konkurencja miedzy opami i jednocześnie urząd UKE nie nadzoruje operatorów tak jak powinien ,tzn.nie dba o interes konsumenta razem z UOKiK. Opy to w zasadzie nie polskie firmy ,które traktują Polskę jak swoją kolonię i nie płacą podatków jak polskie firmy. NIE RAZ O TYM PISAŁ I MÓWIŁ i pisał prof. Modzelewski. Niestety Unia Europejska ich broni a my jesteśmy za słabi aby z nimi walczyć.
  0
 • Users Avatars Mini
  pecet pisze: 2018-01-10 13:44
  Do troip... Witam Cię w Nowym Roku. Co do usługi Orange, jestem całkowicie zadowolony i te same zasady co Ty stosuje. Jedną rzecz którą mi "sprawili" bez mojej zgody, to przełaczyli ustawienia tek. Z WCDMA na 2G i 3G
  0
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2018-01-10 14:03
  Siemasz pecet, wszystkiego najlepszego w nowym roku. http://prntscr.com/hyi0wt
  2
 • Users Avatars Mini
  pecet pisze: 2018-01-10 15:19
  Do Jadwiga. No ja nie mam żadnych umów tylko na kartę. A tym 2G i 3G to mnie zaskoczyli bo tel. może pracować w LTE. Oczywiście odrazu to widać w oglądaniu TV. Wywalam SIM Orange i wkładam innego OP i wszystko jest okey.
  1
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2018-01-10 15:46
  Brak zapisu że tekst sponsorowany.
  1
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2018-01-10 16:01
  orange 149 , ja 94 . orange 42 HD, ja 60 HD. 2X kom, internet i telefon stacjonarny , telewizja kablowa. Miasto. Dla kogo orange robi te oferty?
  1
 • Users Avatars Mini
  %€% pisze: 2018-01-10 16:10
  Treść komentarza pabloki, czy ty pochodzisz z reinkarnacji?
  0
 • Users Avatars Mini
  Człowiek pisze: 2018-01-10 16:37
  @pabloki tu nie pogadasz sobie tak jak z wlo na telepolis. Tu zaraz jakiś gó..iarz sie przyczepi i błotem obrzuci. Chyba że z kimś zalogowanym...
  0
 • Users Avatars Mini
  Człowiek pisze: 2018-01-10 16:41
  Mi taki multi pakiet wogóle sie nie podoba, bo taki op zawsze cos tam niepotrzebnego wepchnie
  0
 • Users Avatars Mini
  ReVOLTEa pisze: 2018-01-11 05:04
  pecet, słusznie robisz. Karty Orange najlepiej prezentują się w koszach na śmiecie hehehe. Ja też pszeszłem do Plusa, intermet śmiga jak wariat. Nie wiem jak będzie u Ciebie ale warto sprawdzić. Plus mocno inwestuje w rozbudowę sieci.
  2
 • Users Avatars Mini
  Pico pisze: 2018-01-11 08:53
  ReVOLTEa ja też sie nabrałem na różne opy. Ale w razie potrzeby to zmieniam SIM. Są tacy cwaniacy że jak włączam ich SIM to mnie zachęcają i dają mi LTE. Jak wchodzę na weeb.tv albo inne to mi zwalniają down do 300-400 kb/s i staje sie całkiem do doo...py.
  0
 • Users Avatars Mini
  Pico pisze: 2018-01-11 09:29
  Muszę jeszcze uzupełnic powyższą wypowiedż. Jak zmieniam url na jakiś np komputerswiat albo bm.pl to zaraz wraca LTE. I tak to się powtarza
  0
 • Users Avatars Mini
  www pisze: 2018-01-11 20:48
  Dlaczego nie pisze że to tekst sponsorowany? Przeciez takie nahalne reklamy musza byc oznaczone! Zgłaszam to!
  0
 • Users Avatars Mini
  com pisze: 2018-01-12 06:55
  www. Zgłoś i dodaj jeszcze żebyś "nahalnie" mógł pisać po "polskiemu" Za darmo poszerzych swoją "wiedze"
  0
 • Users Avatars Mini
  Abonent pisze: 2018-01-12 18:26
  Net 100mbit/s, tv 112 kanałów i stacjonarny telefon za 72 zł. Do tego 2xPlush za 40 zł. Orange nie chcę nawet za darmo.
  0
 • Users Avatars Mini
  Juzek pisze: 2018-01-16 12:08
  Czy oferta 1410 GB w Orange jest jeszcze dostępna? Gdzie nie wejdę jest napisane, że za 200 zł dostaje się tylko 100 GB na 5 miesięcy. Wie ktoś coś n ten temat?
  0
 • Users Avatars Mini
  Aed pisze: 2018-01-17 18:18
  Mam 2 abo w Orange, domowy LTE i chetnie wziąłbym TV. Jednak potrzebuję multiroom, a w orange chyba tego nie bez neta stacjonarnego i funboxa. (poprawcie mnie jak sie mylę). Polsat programowo jest lepszy niż NC+, ale bieganie i tasowanie kart mi nie leży. NC+ znowu ma autoryzację po wifi ale oferta programowa słabsza niż Polsat. I jestem w rozkroku jak Pan Gowin. Niby za a jednak przeciw.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: