OPPO Reno4 Pro 5G nagra Wasze Święta najlepiej!

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Jak nagrywać dobre wideo smartfonem?

Nagrywanie fajnych klipów wideo wymaga od nas więcej pracy niż robienie zdjęć. Ciężko bezbłędnie zaplanować każde ujęcie i uniknąć dłużyzn, więc konieczny jest montaż, dodanie przejść oraz podłożenie muzyki. Cały ten proces nie musi być jednak trudny i długi. OPPO ułatwia użytkownikom tworzenie wideo w zaledwie kilku krokach, bo instaluje na swoich telefonach aplikację Soloop. Dzięki niej gotowe wideo może powstać całkowicie automatycznie, a użytkownik sam decyduje później, czy chce zmienić detale. Aby osiągnąć najlepszy efekt do nagrania wykorzystaliśmy OPPO Reno4 Pro 5G.

Świetne wideo w parę sekund

Każdy kto nagrywa wideo swoim smartfonem na urlopie i rozmaitych wyjazdach będzie znał ten problem – nagrywamy dziesiątki świetnych ujęć, cieszymy się jaką będziemy mieli wspaniałą pamiątkę, aby potem nie znajdujemy czasu na zmontowanie fajnego materiału. Zamiast podzielić się szybko materiałem znajomymi lub w mediach społecznościowych, pojedyncze filmy zalegają nam w pamięci telefonu.

Rozwiązaniem tego problemu jest zautomatyzowanie całego procesu przygotowania finalnego wideo. Aplikacja Soloop na smartfonach OPPO automatycznie generuje wyjściowy materiał. Użytkownik jedynie wskazuje pliki wideo, które chce wykorzystać, aby po chwili dostać krótki materiał składający się z dziesiątek dynamicznych ujęć, przejść i efektów i to wraz z podkładem muzycznym. Już pierwsza propozycja może zaowocować materiałem, którym z przyjemnością możemy podzielić się ze znajomymi.

Jest opcja samodzielnej edycji

Nie oznacza to jednak, że użytkownik jest pozbawiony wpływu na kształt swojego filmu czy vloga. Zamiast jednak wychodzić od pojedynczych elementów, z których w pracochłonny sposób trzeba zbudować całość, zaczynamy od gotowego materiału, aby potem dopasować to na co mamy ochotę. Oszczędność czasu i tak jest niesamowita.

Użytkownik może zmienić jednym dotknięciem inteligentny szablon, który nadaje ogólny ton finałowemu nagraniu. Zmianą szablonu wpływamy na dynamikę, długość poszczególnych scen, filtr kolorystyczny, efekty przejść i dopasowaną do wszystkiego muzykę. To szablon decyduje, czy powstaną wspomnienie z wakacji, vlog czy może dynamiczny materiał o zawodach sportowych. Otrzymany materiał możemy zaakceptować bez zmian albo dopasować do swoich wymagań.

Można zmieniać kolejność i czas trwania poszczególnych kadrów, a także kasować niepotrzebne sceny Filtr kolorystyczny nada filmowi określony nastrój. Później dodajemy napisy i opcjonalnie zmieniamy podkład muzyczny – na przykład na jedną ze swoich ulubionych piosenek zapisanych w telefonie.

Szybki eksport

Na koniec wybieramy Generuj i w kilkadziesiąt sekund mamy gotowy, zmontowany klip wideo. Możemy wgrać go na YouTuba lub przesłać komunikatorem. Wyjściowy materiał ma rozdzielczość 1080p lub 720p. Możemy też swobodnie ustalić proporcje, od klasycznych 16:9 w poziomie, przez pion, na kwadracie kończąc – bez względu na to w jakich proporcjach był materiał źródłowy.

Reno4 Pro 5G z Soloop

Wideo do testów nagrywaliśmy smartfonem Reno4 Pro 5G. Dzięki temu miałem do dyspozycji 3 aparaty wyposażone w trzy różne obiektywy – szerokokątny, standardowy oraz teleobiektyw. To jednak nie koniec, bo OPPO Reno4 Pro 5G w aplikacji aparatu oferuje tryb nagrywania wideo, w którym użytkownik ma kontrolę nad każdym z parametrów w czasie rzeczywistym. Otwiera to zupełnie nowe kreatywne możliwości. Ręczne ustawienie ostrości umożliwia jej zablokowanie w wybranym punkcie. Można też wykonać ręczne, powolne regulowanie ostrości od bliskiego planu do odległego i odwrotnie, tzw. „rack focus”. Takie zabiegi dają ciekawe i wyróżniające się efekty. W podobny sposób można regulować balans bieli, również płynnie, a nie skokowo. Jeśli do arsenału możliwości dodamy spowolnione tempo czy film poklatkowy, otrzymamy bardzo urozmaicony zestaw ujęć. Wystarczy rzucić okiem na materiał, który nagrałem OPPO Reno4 Pro 5G i zmontowałem automatycznie w Soloop, nieznacznie tylko modyfikując szablon. Połączenie telefonu OPPO z aplikacją Soloop umożliwi każdemu uzyskanie równie ciekawych efektów w wyjątkowo prosty sposób.

Pozostałe informacje na temat smartfonu OPPO Reno4 Pro 5G:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: