Świąteczne zdjęcia i filmy - tylko Huawei P9 Blue

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Akcja partnerska

Huawei w swojej tegorocznej świątecznej kampanii namawia nas na odłożenie smartfona na bok podczas naszych spotkań z najbliższymi. Hasłem świątecznego spotu reklamowego #BePresent jest zdanie: Raz w roku odłóż smartfon, spraw, aby te święta były wyjątkowe. To piękne przesłanie, o którym powinniśmy pamiętać w okresie świąt. Jednocześnie jednak będziemy starali się zachować wspomnienia z tego pięknego świątecznego czasu. Zdjęcia ze świątecznych imprez są wspaniałą pamiątką na długie lata. Aby zdjęcia lub filmy miały dobrą jakość, która jeszcze po wielu latach będzie nas cieszyć, warto użyć sprzętu z najwyższej półki. 

Pamiętajmy, że najczęściej warunki oświetleniowe mające zapewnić świąteczny nastrój nie są optymalne do fotografowania i filmowania. Mając do dyspozycji Huawei P9 Blue bez wątpienia uda nam się osiągnąć jednak świetne efekty. Podwójna kamera w P9 została opracowana we współpracy z niemiecką firmą Leica – prawdziwą legendą w świecie fotografii.

Oto kilka porad, które zapewnią nam prawdziwie mistrzowskie obrazy podczas świątecznego robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Świąteczne zdjęcia

Fotografując w słabo oświetlonym pomieszczeniach należy przede wszystkim pamiętać o stabilnym trzymaniu w dłoni naszego smartfona. Dłuższe czasy naświetlania mogą spowodować poruszone zdjęcia i ta zasada dotyczy nawet najdroższych profesjonalnych lustrzanek. Aby upewnić się, że ostrość jest ustawiona na preferowany przez nas obiekt to w Huawei P9 Blue możemy wskazać na dotykowym ekranie obszar ostrzenia. Hybrydowy autofocus zastosowany w Huawei P9 Blue poradzi sobie nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych i działa tak szybko, że możliwe jest uchwycenie ulotnej chwili, np. radości na twarzy dziecka podczas rozpakowywania prezentów. Huawei P9 Blue w swoim systemie autofocus wykorzystuje nawet laser!

Jeśli w pokoju jest wiele różnych źródeł światła, np. świeczki, kolorowe lampki na choince to pomocna może okazać się ręczna korekcja balansu bieli. Podgląd na ekranie pozwoli ocenić, które ustawienie jest najbardziej naturalne i zmniejszą się  szanse na źle dobraną kolorystykę.

W czasie świąt warto także sprawdzić efekty fotografii czarno-białej. Huawei P9 Blue ma dwie matryce, z czego jedną dedykowaną tylko zdjęciom czarno-białym. Ta matryca może zarejestrować dużo więcej szczegółów. Zdjęcia czarno-białe pozwolą wydobyć szczególny nastrój świąt. Ograniczą „chaos” kolorów, pozwalając skupić uwagę na tym co najistotniejsze. Mają też piękny, nieco nostalgiczny charakter. Często przez specjalistów jest to określane jako sławny styl Leica. 

Podstawy świątecznego filmowania

Najczęstszym błędem popełnianym podczas nagrywania filmów smartfonem jest zbyt gwałtowny ruch kamerą. Każda zmiana kadru powinna być powolna i płynna. Film z powolnym ruchem kamery jest dla widza znacznie przyjemniejszy w odbiorze. Ustawienie ostrości podczas filmowania jest w Huawei P9 Blue szybkie i pewne. Tak jak w przypadku zdjęć – pamiętajmy o stabilnym trzymaniu w dłoni naszego smartfona podczas nagrań. 

Namalujmy święta

Malowanie światłem to wyjątkowa technika długiego naświetlania dostępna tylko w smartfonach Huawei. Pozwala na tworzenie kształtów i napisów na przykład świeczką, latarką lub nawet sztucznymi ogniami. Przy odrobinie wyobraźni pozwoli stworzyć zupełnie bajkowe efekty, kojarzące się raczej z efektami specjalnymi znanymi z filmów niż z tradycyjną fotografią. Wystarczy, aby Huawei P9 Blue był ustawiony stabilnie i można już rysować w powietrzu na przykład piękną świetlną choinkę.

Innym oryginalnym sposobem na uwiecznienie rodzinnego spotkania może być tryb time lapse. Ustawiony w jednym miejscu telefon zarejestruje całe wydarzenie, jednak ostatecznym efektem nie będzie kilkugodzinny film, którego nikt nie miałby cierpliwości obejrzeć w całości, lecz przyspieszone nagranie, pozwalające obejrzeć przebieg całego spotkania w zaledwie kilka minut! 

Jeśli natomiast rozpakowywaniem prezentów będą zajmować się dzieci to ich radość i podskoki najlepiej zostaną zaprezentowane w trybie slow-motion. Tryby time lapse oraz slow motion znajdziemy w dodatkowych trybach aparatu Huawei P9 Blue. 

Świąteczny Huawei P9 Blue

Smartfon Huawei P9 Blue pozwoli nam zachować wspomnienia świąteczne w najwyższej jakości. Ten smartfon uwolni naszą kreatywność. Oprócz zdjęć i filmów możemy eksperymentować z fotografią czarno-białą, malowaniem światłem,  a tryb ustawień manualnych i zapis zdjęć w formacie RAW zadowolą  nawet profesjonalistów. Bez względu na to, czy wybierasz klasyczne zdjęcia do albumu, czy planujesz eksperymentować z kreatywnymi trybami, Huawei P9 Blue oferuje dokładnie to, czego potrzebujesz bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: