Jest sposób na dużą oszczędność przy zakupie iPhone'a

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Jest sposób na dużą oszczędność przy zakupie iPhone 14

Sprzęt Apple cieszy się od zawsze uzasadnioną renomą. Jednak nie jest on tani i nie każdego stać na jednorazowe wyłożenie 3-8 tys. zł na zakup nowego iPhone.

Są jednak sposoby, by stać się użytkownikiem nowego telefonu Apple bez konieczności wykładania tak wysokiej sumy „na raz”. Plus w maju wprowadził innowacyjną opcję dla swoich klientów, którzy wybiorą urządzenia Apple - program Plus WYMIANA. Nie tylko bowiem mogą oni stać się posiadaczami iPhone spłacając go w niskich ratach, ale operator proponuje dodatkowo możliwość wymiany nabytego w ten sposób telefonu na nowszy model już po zapłaceniu 24 z 36 rat. Pozostałych 12 rat w takim przypadku zostaje anulowanych. Plus jako jedyny operator telekomunikacyjny na polskim rynku ma taki program, w ramach którego można kupić iPhone w niskich ratach i co 2 lata wymieniać go na nowszy model.

Jak skorzystać z oferty Plusa WYMIANA i stać się użytkownikiem nowego modelu iPhone? 

Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy abonamentowej z Plusem i wybór dla siebie konkretnego modelu iPhone, którego zakup zostanie rozłożony na 36 rat. W Plusie można już wybierać spośród tegorocznych modeli smartfonów iPhone. Aktualnie są to: iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Natomiast, 7 października do sprzedaży wejdzie iPhone 14 Plus. W ofercie dostępne są także starsze modele jak: iPhone 13 128GB, iPhone 13 256GB, iPhone 13 Pro 128GB czy iPhone SE 2022 64GB. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że obecni klienci Plusa, którzy chcą skorzystać z programu Plus WYMIANA i przedłużają swoją umowę abonamentową, nie zapłacą opłaty początkowej za iPhone.

W ramach programu Plus WYMIANA, po dwóch latach (i zapłaceniu 24 rat) klient może zwrócić się do operatora o wymianę używanego telefonu na nowszy model, np. taki, który w międzyczasie został wprowadzony do sprzedaży. W ten sposób klient ma pewność, że zawsze będzie miał najszybszą i najnowocześniejszą wersję. 

Niewątpliwą korzyścią tej opcji jest, że klient nie musi już spłacać pozostałych 12 rat za iPhone, a dostaje nowszy model z nową umową. Oczywiście zwracany iPhone powinien być sprawny i w dobrym stanie, ale może mieć standardowe oznaki użytkowania. 

Jeśli klient obawia się, że z telefonem może coś się stać (i chce mieć pewność, że po 2 latach będzie mógł bez problemu zwrócić iPhone i wymienić go na nowy), może skorzystać z usługi Serwis Urządzenia Premium. Dzięki temu w przypadku nieszczęśliwego uszkodzenia urządzenia, operator bierze na siebie naprawę telefonu bez utraty gwarancji, ponieważ serwis wykonywany jest w autoryzowanym punkcie. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór tej usługi w ramach Pakietu All In. W ten sposób w cenie 20zł miesięcznie otrzymuje się jeszcze Ochronę Internetu i Tożsamości oraz serwis muzyczny TIDAL. 

Plus WYMIANA nie oznacza, że po 24 miesiącach klient musi wymienić starszy model na nowszy. Może się przecież zdarzyć, że ktoś miał początkowo takie plany, ale w pewnym momencie zmienił zdanie. Wówczas może po prostu zatrzymać swojego iPhone i spłacać kolejne raty. Co w sytuacji, jeśli klient bierze telefon na 36 rat a po 24 miesiącach skończy mu się umowa na abonament telefoniczny? Po prostu po dwóch latach umowa abonamentowa zmienia się w umowę na czas nieokreślony. Natomiast, umowa ratalna na sprzęt jest od niej niezależna. 

Ile więc można zaoszczędzić na zakupie iPhone korzystając z oferty Plus WYMIANA? 

Przykładowo nowy klient, który zdecyduje się na abonament za 55 zł/mies. i dobierze do tego iPhone 14 128 GB będzie musiał uiścić opłatę początkową za sprzęt w kwocie 499 zł oraz 36 rat po 149,99 zł. W sumie więc, gdy zdecyduje się wymienić ten telefon na nowy po 24 obowiązkowych ratach, to zapłaci on łącznie 4098,76 zł, czyli prawie 1100 zł mniej niż oficjalna cena iPhone 14 128 GB w przypadku zakupu za gotówkę. Co więcej w dzisiejszych, niespokojnych czasach decydując się na zakup ratalny trzeba pamiętać o kosztach kredytu. W sklepach ze sprzętem elektronicznym pełen koszt zakupu iPhone 14 w rozłożeniu na 36 rat często wynosi nawet 7 tys. lub więcej. Dlatego przy obecnej inflacji propozycja Plusa jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla klientów planujących zakup najnowszego iPhone na raty.

W ramach abonamentu za 55 zł/mies. klient otrzymuje nielimitowany internet 5G przez aż 6 miesięcy (później pakiet 30 GB) oraz nielimitowane rozmowy i SMSy/MMSy. Dodatkowo, otrzymuje dostęp do Disney+ przez 12 miesięcy bez opłat (po 13 miesiącu do abonamentu zostanie doliczona cena rynkowa w wysokości 28,99 zł/mies.). 

Oferta dotyczy całego portfolio iPhone dostępnego w Plusie. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku sytuacja się zmienia dynamicznie (zainteresowanie programem jest bowiem duże). Warto więc na bieżąco sprawdzić w punkcie sprzedaży Plusa lub na stronie internetowej plus/iphone, jakie akurat modele są dostępne w sprzedaży. W sytuacji, kiedy klient jest zdeterminowany, by kupić konkretny model, którego nie ma akurat na stanie w  sprzedaży internetowej może on skorzystać z przycisku „zostaw numer” , bądź z opcji „zamów do salonu” i operator informuje go, kiedy będzie on dostępny. 

Oczywiście, Plus oferuje też możliwość zakupu urządzeń Apple w standardowy sposób, tj. płacąc całą sumę z góry.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Polkomtel.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: