Można już wyszukiwać na mapie nasze urządzenia Samsunga

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Można już wyszukiwać na mapie nasze urządzenia Samsunga

Samsung wprowadził SmartThings Find – nowe rozwiązanie, które umożliwia szybką lokalizację urządzeń z rodziny Galaxy.

Funkcja działa na urządzeniach z systemem Android 8 lub nowszym. Do lokalizacji smartfonów, tabletów, smartwatchy i słuchawek Galaxy SmartThings Find wykorzystuje Bluetooth Low Energy (BLE) oraz technologię ultraszerkopasmową (UWB).

Po dokonaniu rejestracji, użytkownicy SmartThings Find mogą w prosty sposób lokalizować swoje urządzenia, poczynając od smartfonów, tabletów i smartwatchy, aż po każdą ze słuchawek bezprzewodowych oddzielnie. 

SmartThings Find pozwala na sprawną lokalizację zagubionych urządzeń, nawet gdy pozostają one w trybie offline. Wybierając opcję bezpiecznego korzystania ze swojego smartfonu lub tabletu Galaxy użytkownik umożliwia wyszukanie urządzenia w przypadku zaginięcia innej osobie, również korzystającej z aplikacji SmartThings.  Urządzenie pozostające w trybie offline przez 30 minut, wysyła sygnał BLE, który jest odbierany przez inne urządzenia. Zgłoszenie zaginięcia przy wykorzystaniu funkcji SmartThings Find sprawia, że każdy smartfon lub tablet Galaxy z włączoną funkcją pomocy w odnajdywaniu zaginionych urządzeń, powiadomi serwer firmy Samsung o lokalizacji zgubionego urządzenia. Z kolei serwer prześle tę informację do właściciela. Wszystkie dane użytkowników SmartThings Find są szyfrowane i bezpiecznie chronione, dzięki czemu lokalizacja urządzenia nie zostanie ujawniona nikomu poza jego właścicielem.

W przypadku zgubienia urządzenia, wystarczy skorzystać z funkcji SmartThings Find na smartfonie lub tablecie i wybrać urządzenie, którego szukamy. Smartfon wskaże lokalizację zaginionego sprzętu na mapie. W momencie zbliżania się do urządzenia, można wybrać sygnalizację jego położenia dzwonkiem lub wykorzystać funkcję Search Nearby, opartą o technologię AR, która prezentuje kolorowe grafiki, wzmacniające intensywność obrazu w momencie zbliżania się do zaginionego urządzenia.

Aktualizacja oprogramowania aplikacji SmartThings dla smartfonów i tabletów Galaxy z systemem operacyjnym Android 8 lub nowszym jest już dostępna.

Dodatkowe informacje na temat aplikacji SmartThings oraz usługi SmartThings Find można uzyskać, klikając tutaj.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: