To HomePod Mini jest najczęściej kupowanym inteligentnym głośnikiem na świecie

Newsy
Opinie: 0
To HomePod Mini jest najczęściej kupowanym inteligentnym głośnikiem na świecie

Strategy Analytics twierdzi, że niedobory komponentów spowodowane wojną Rosji z Ukrainą i odrodzeniem się COVID-19 w Chinach poważnie zakłóciły rynek inteligentnych głośników i inteligentnych wyświetlaczy.

Strategy Analytics szacuje, że całkowita sprzedaż inteligentnych głośników i inteligentnych wyświetlaczy spadła o 5% rok do roku do 35,3 miliona sztuk, co jest drugim spadkiem rok do roku w historii rynku.

Zakłócenia dostaw i COVID w Chinach największy wpływ miały na Alibabę, Baidu i Xiaomi.

Sprzedaż inteligentnych wyświetlaczy w I kwartale 2022 r. spadła o 7% rok do roku o 9,9 miliona sztuk.

Sprzedaż podstawowych inteligentnych głośników (bez wyświetlacza) spadła w tym samym okresie o około 4%.

Dziewiętnaście z 50 najlepiej sprzedanych modeli w pierwszym kwartale 2022 r. to inteligentne wyświetlacze.

Druga generacja Amazon Echo Show 5 ma pozycję nr 1 na rynku inteligentnych wyświetlaczy w pierwszym kwartale 2022 r. z 1,6 miliona sprzedanych sztuk. Druga pozycja to Google Nest Hub, a trzecia to druga generacja Amazon Echo Show 8.

HomePod Mini był najlepiej sprzedającym się urządzeniem w pierwszym kwartale 2022 r., z wynikiem prawie 4,5 miliona sztuk. Kolejne miejsca należały do czwartej generacji Amazon Echo Dot i Nest Mini Google.

Na ogólnym rynku inteligentnych głośników i inteligentnych wyświetlaczy w pierwszym kwartale 2022 r. dwa pierwsze miejsca pozostały niezmienione, z Amazonem na pierwszym miejscu, a za nim Google. Apple przejął trzecie miejsce dzięki problemom chińskich graczy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: