Aż 51% rynku składanych smartfonów należy do jednego modelu - Samsung Galaxy Z Flip 3

Newsy
Opinie: 0
Aż 51% rynku składanych smartfonów należy do jednego modelu - Samsung Galaxy Z Flip 3

Pierwszy kwartał 2022 przyniósł 571% wzrost liczby składanych smartfonów, które trafiły na rynek, co przełożyło się na 2,2 mln sztuk . Ten szybko rosnący segment rynku jest całkowicie zdominowany przez Samsunga, który mimo coraz liczniejszej konkurencji ma 74% rynku składanych smartfonów. Huawei zajmuje drugie miejsce – firmie udało się uzyskać 20% udziału w rynku. Żaden z pozostałych producentów nie przekroczył progu 2% udziałów w rynku.

Jeśli chodzi o poszczególne modele, niewątpliwym hitem jest Samsung Galaxy Z Flip 3, który to model odpowiada za ponad połowę rynku składanych smartfonów i dominuje trzeci kwartał pod rząd. Drugie miejsce należy do Samsunga Galaxy Z Fold 3, do którego zbliżył się Huawei P50 Pocket. Display Supply Chain podsumował, że te trzy model w sumie mają przeszło 91% rynku składanych urządzeń i żaden inny model nie przekroczył 2,5% udziałów w rynku.

Dane z rynku dobitnie pokazują, że koncepcja składania smartfonu o standardowych rozmiarach na pół jest o wiele popularniejsza, niż rozkładanie standardowej wielkości telefonu do postaci tabletu. Dlatego najbardziej oczekiwanym modelem w 2022 jest Samsung Galaxy Z Flip 4.

DSCC przewiduje 107% wzrost kategorii składanych smartfonów w 2022 roku, co ma zaowocować 16 milionami urządzeń dostarczonymi na rynek. Nową kategorią która będzie odgrywała coraz większe znaczenie są laptopy ze składanymi wyświetlaczami.

Foldable Smartphone Shipments by Brand

Foldable Smartphone Shipments by Model

2020-2022 Foldable Panel Shipments, Phone Production and Phone Shipments

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: