Najważniejsi youtuberzy wybrali smartfony 2022 roku

Newsy
Opinie: 0
Najważniejsi youtuberzy wybrali smartfony 2022 roku

Kanał zajmujący się technologią z prawie 2 milionami subskrypcji o nazwie SuperSaf poprosił 14 znanych youtuberów o podzielenie się z widzami informacją z jakich smartfonów korzystali najczęściej w 2022 roku w praktyce. Z tego materiału możemy dowiedzieć się jakie urządzenia faktycznie zdobyły sympatię twórców zajmujących się technologią. Chociaż nie brakuje najnowszych flagowców, o dziwo pojawia się też kilka starszych modeli, w tym jeden z 2019 roku.

Prowadzący kanał SuperSaf korzysta z iPhone 14 Pro Max oraz z Samsunga Galaxy S22 Ultra

A oto lista sprzętów pozostałych youtuberów:

Austin Evans – Samsung Galaxy Z Flip4

Jon Rettinger - iPhone 14 Pro Max

Raqami tv - Khalifa Al Haroon - Mr. Q - iPhone 14 Pro oraz iPhone 13 Mini

MrMobile - Michael Fisher – Samsung Galaxy Z Fold4 i Samsung Galaxy Z Flip4

BooredAtWork – Colonel Singala - Samsunga Galaxy S22 Ultra

JerryRigEverything - Zack Nelson – Samsung Galaxy Note+

Jenna Ezarik - iPhone 14 Pro Max i Samsung Galaxy Z Flip4

Casey Neistat – iPhone

UTD Saudi - Faisal Alsaif - Samsung Galaxy S22 Ultra

The Tech Chap - Tom Honeyands - Samsung Galaxy Z Flip4, iPhone 14 Pro Max i Google Pixel 7 Pro

iJustine - Justine Ezarik - iPhone 14 Pro Max

Linus Tech Tips - Linus Sebastian - Samsung Galaxy Z Fold3

PocketNow - Jaime Rivera - Samsung Galaxy Z Fold4 i iPhone 14 Plus

MKBHD - Marques Brownlee – Samsung Galaxy S21 Ultra, Google Pixel 7 Pro i iPhone 14 Pro

Wśród prowadzących iPhone 14 Pro Max pojawia się najczęściej bo aż 5 razy. Widać wyraźnie jak dużą rolę odgrywa smartfon Apple w Stanach Zjednoczonych. Casey Neistat mówi nawet wprost, że choć iPhone to dobry telefon, wolałby używać Androida. Nie może jednak tego zrobić, bo musi korzystać z komunikatora iMessage. Dlatego często wśród twórców technologicznych widać tandem – iPhone i drugi telefon. Z tego właśnie względu Jaime Rivera z PocketNow wybrał największego i najdłużej działającego iPhone’a 14 Plus tylko jako urządzenie do wysyłania wiadomości, a jego głównym telefonem jest Samsung Galaxy Z Fold4.

Składane smartfony także są bardzo popularne i tutaj dominuje Samsung – 4 osoby korzystają z Flip4, a 3 osoby z Fold4. Klasyczny flagowiec S22 Ultra pojawia się trzykrotnie. Ogólnie gdyby zsumować wszystkie modele Samsungów to pojawiają się nawet częściej niż iPhone bo 12 razy, ale często są to modele uzupełniające iPhone’a.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że nie każdy autor zajmujący się technologią korzysta z najnowszych modeli prywatnie. MKBHD najwięcej w 2022 roku korzystał z Samsunga Galaxy S21 Ultra, a więc modelu ubiegłorocznego, dopóki nie wyszedł Pixel 7 Pro. Linus z Linus Tech Tips wciąż używa Samsung Galaxy Z Fold3, bo nie znalazł powodu do przesiadki na najnowszą, czwartą generację. Rekordzistą jest jednak Zack Nelson znany z łamania telefonów na kanale JerryRigEverything, który wciąż korzysta z Samsung Galaxy Note+ z 2019 roku – to już ponad 3 letni smartfon.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: