Huawei Watch GT - jak wybrać najlepszy smartwatch?

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Jedną z rzeczy, która najbardziej motywuje do treningu jest możliwość precyzyjnego śledzenia swoich postępów. Nowoczesne urządzenia noszone na przegubie i specjalne aplikacje coraz częściej zastępują tradycyjnych trenerów. Zobacz na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszego elektronicznego towarzysza do wspólnego uprawiania sportu. 

Na rynku jest dostępne wiele opasek sportowych oraz smartwatchy. Dbającym o swoje zdrowie i uprawiającym sport zależy na pomiarze wyników w wielu dyscyplinach, na wytrzymałości urządzenia, na długim czasie działania baterii, ale także za designie, który będzie się wyróżniał, ale jednocześnie będzie pasował zarówno do sportowego, ale i wieczorowego, eleganckiego stroju. Oto 5 cech, na które warto zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepsze urządzenie. 

Daj z siebie wszystko, ale nie ryzykuj zdrowia

Pomiar tętna w czasie rzeczywistym to jeden z podstawowych parametrów mierzonych podczas treningów, który w czytelny sposób pokazuje, czy daliśmy z siebie wszystko, czy też oszczędzaliśmy się podczas treningu. Analiza tętna może uchronić nas także przed sporym zagrożeniem, jakim jest trening przekraczający ustalone dopuszczalne normy wysiłku. Niestety wiele urządzeń nie radzi sobie z profesjonalnym i niezawodnym mierzeniem i zapisywaniem tych danych. Technologia monitorowania tętna HUAWEI TruSeen 3.0 zapewnia dokładny pomiar tętna w czasie rzeczywistym, za pomocą samouczącego się algorytmu i zaawansowanych czujników wbudowanych w zegarek.

Precyzyjny zapis trasy to podstawa

Śledzenie trasy, to jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji w wearables. Niestety nawet najdroższe zegarki i opaski potrafią źle zapisać trasę treningu, gdy ten odbywa się np. w centrum wielkiego miasta. 

Żeby uniknąć tego problemu, Huawei analizując potrzeby swoich klientów doszedł do wniosku, że w nowym zegarku do lokalizowania wykorzysta aż trzy systemy pozycjonowania satelitarnego – GPS, GLONASS i GALILEO. Dzięki temu Huawei Watch GT zapewnia dokładniejsze, szybsze i precyzyjniejsze pozycjonowanie niezależnie od tego w którym miejscu świata właśnie trenujemy. 

Śledzenie rzeczywistych tras, pozwala na bardziej efektywne planowanie następnych treningów, co prowadzi do szybszego poprawiania wyników i otwiera drogę do bicia kolejnych wyśrubowanych rekordów.

Długodystansowiec 

Zwykle zegarki tego typu działają maksymalnie dwie doby, co bywa uciążliwe dla ich użytkowników. Chcąc uniknąć tego problemu warto wybrać Huawei Watch GT.  To zegarek dla rekordzistów, który sam jest rekordzistą pod względem długiego działania na baterii – po pełnym naładowaniu może działać przez dwa tygodnie! Tak długi czas działania jest dostępny przy ciągłym monitorowaniu tętna i około 90 minutach ćwiczeń w tygodniu. Gdy wyłączymy monitoring tętna, ale nadal będziemy korzystać z powiadomień to zegarek wydłuży swój czas działania do 30 dni! Ciągle włączona funkcja zapisywania śladu GPS umożliwia działanie urządzenia przez 22 godziny – to czas w którym można przebiec ultramaraton.

Tak długi czas działania jest możliwy dzięki pojemnej baterii, ale także przede wszystkim dzięki zastosowaniu zupełnie nowej architektury opartej o dwa procesory (dual-chip architecture) i machine learning. Pozwoliło to ograniczyć zużycie energii aż o 80%.

Niedoceniany element dbania o zdrowie

Jednym z ważniejszych elementów efektywnego treningu, o którym często zapominamy, jest odpoczynek. Watch GT ma wbudowaną funkcję pełnej analizy snu. Huawei przygotował zaawansowany program TruSleep 2.0 identyfikujący typowe problemy związane ze snem. TruSleep analizuje wszystkie fazy snu: głęboki, lekki, REM i proces budzenia się. Po przeprowadzonej analizie ocenia nasz sen i daje nam trafne i sprawdzone rekomendacje, które zostały przygotowane przez renomowanych badaczy snu z ośrodka DBIOM na Harvard Medical School. GT pomaga nam rozwiązać 6 typowych problemów ze snem – trudność w zasypianiu, nadmierna lekkości snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu.

Bling, bling effect 

Kierując się wyborem najlepszego urządzenia wspomagającego trening powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne i oferowane funkcje, ale również na design urządzenia. Stylistyka, kształt, kolory, zastosowane ma teriały – wszystko to ma wpływ na to czy urządzenie, które przecież jest częścią naszego stroju, będzie pasować do stylu jego użytkownika, ale również wpływać na jego samopoczucie i pewność siebie. 

Huawei Watch GT nawiązuje bezpośrednio do klasycznych, eleganckich zegarków. Obudowa GT jest cieńsza niż w konkurencyjnych zegarkach – mierzy zaledwie 10.6 mm. Ekran urządzenia o przekątnej 1.39 cala (rozdzielczość 454 x 454) jest wykonany w najnowocześniejszej technologii AMOLED. 

Zegarek ma wiele możliwości personalizacji. Jedną z nich jest ekran tarczy zegarka, na którym można wyświetlić kilka różnych widoków. Od klasycznego cyferblatu ze wskazówkami, który będzie idealny na spotkanie biznesowe lub coctail party, po nowoczesne, sportowe wskaźniki informujące nas o ilości pokonanych kroków, aktualnym pulsie, pogodzie i wysokości nad poziomem morza. Wybrane tarcze motywują nas do częstszego ruchu i większego wysiłku. Tarcze możemy łączyć z różnymi rodzajami pasków, które dokupujemy do naszego zegarka niezależnie. 

Ponadto Watch GT ze względu na swoją konstrukcję, powłokę ze stali nierdzewnej i powłokę DLC (diamentową), jest odporny na wstrząsy i wytrzymuje zanurzenie do 5 atmosfer. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: