Trzy nowe przenośne głośniki Sony

Newsy
Opinie: 0
Sony XG300, XE300 i XE200

Sony ma w swoim portfolio wiele kategorii produktów, ale bez wątpienia najmocniej jest kojarzony ze sprzętem audio. Japoński producent zaprezentował właśnie trzy nowe modele przenośnych głośników Bluetooth, które można zabrać ze sobą w plener. Wszystkie trzy modele są odporne na warunki zewnętrzne – uszczelnione według normy IP67 i odporne na upadki do wysokości 1,2 metra. Można je bezstresowo zabrać nad wodę, bez obaw, że piasek czy woda mogłyby im zaszkodzić.

Wszystkie trzy modele głośników są ładowane za pomocą gniazda USB C i wspierają bezprzewodową łączność Bluetooth 5.2. Każdy z głośników wspiera opracowane przez Sony technologie poprawy brzmienia Clear Audio+, oraz DSEE. Mają też tryb głośnomówiący, pozwalający na prowadzenie rozmów głosowych. Tryb Party Connect pozwala połączyć do 100 głośników Sony, aby wszystkie synchronicznie odtwarzały muzykę.

Sony SRS-XE200

Najmniejszym z modeli jest Sony SRS-XE200, ważący 800 gramów, o wymiarach 90 × 208 × 94 mm. Jest wyposażony w dwa głośniki pełnozakresowe o wymiarach 42 × 51 mm wykonany w technologii X-Balanced Speaker Unit. Oznacza to, że membrana nie jest okrągła i ma mimośrodową konstrukcję. Pozwoliło to osiągnąć większą powierzchnię membrany, większe ciśnienie akustyczne i mocniejszy bas. Dodatkowo technologia Line-Shape Diffuser zaczerpnięta z koncertowych zestawów audio równomiernie rozprasza energię akustyczną, tak aby dźwięk był słyszalny dla słuchaczy z przodu i z boku głośnika.

Sony SRS-XE200 można ustawić pionowo, aby dźwięk rozchodził się możliwie równomiernie i szeroko, lub poziomo, aby słuchać muzyki w układzie stereo. Dwie membrany bierne wzmacniają brzmienie basu.

Sony SRS-XE200 według zapewnień producenta działa 16 godzin na baterii, a 10 minut ładowania zapewnia 70 minut słuchania muzyki. Sony SRS-XE200 wyróżnia się od średniego modelu paskiem ułatwiającym jego przenoszenie, gdy ma pozostawać pod ręką.

Sony SRS-XE300

Sony SRS-XE300 to średniej wielkości głośnik ważący 1,3 kg, o wymiarach 105 × 238 × 119 mm. Większe wymiary obudowy pozwoliły zmieścić większe pełnozakresowe głośniki 49 × 71 mm. Większy rozmiar to także pojemniejsza bateria i dłuższy czas działania. W przypadku Sony SRS-XG300 to aż 24 godziny ciągłego grania. W ty modelu także zastosowano technologie Line-Shape Diffuser odpowiadającą za równomierne rozchodzenie się dźwięku gdy ustawimy głośnik pionowo, oraz X-Balanced Speaker Unit o asymetrycznej membranie. Są też dwie membrany bierne, które wzmacniające bas. Sony SRS-XG300 także wspiera szybkie ładowanie - 10 minutowe ładowanie daje użytkownikowi 70 minut słuchania muzyki.

Sony SRS-XG300

Sony SRS-XG300 to największy i najmocniejszy z nowo zaprezentowanych głośników. Waży 3 kilogramy i ma wymiary 318 × 138 × 136 mm. Jako jedyny z tej trójki oferuje głośnik wysokotonowy i niskotonowy – ten pierwszy o średnicy 20 mm, ten drugi o wymiarach 61 × 68 mm. Sony SRS-XG300 działa najdłużej na baterii – aż 25 godzin. Wyróżnia się też rozszerzoną łącznością – oprócz Bluetooth 5.2, oferuje również wejście  Mini jack stereo, oraz USB A, które pozwala wykorzystać głośnik jako powerbank.

Innymi cechami wyróżniającymi Sony SRS-XG300 jest wbudowane oświetlenie budujące imprezowy nastrój, funkcja LIVE SOUND, która nadaje brzmienie muzyce jakby to był koncert grany na żywo, oraz MEGA BASS wzmacniający niskie tony. Te funkcje sprawiają, że do rozkręcenia imprezy na poważnie ten model sprawdzi się najlepiej. Sony SRS-XG300 ma wbudowany, chowany uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Poza tym znajdziemy tu wszystkie technologie zastosowane w dwóch mniejszych modelach.

Sony poinformował, że głośniki XG300, XE300, XE200 trafią do sprzedaży w lipcu 2022 roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: