Wrócił temat USC-C - teraz też Unia chce rządzić szybkim ładowaniem

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Wrócił temat USC-C - teraz też Unia chce rządzić szybkim ładowaniem

Do jesieni 2024 r. USB typu C stanie się powszechnym portem ładowania dla wszystkich telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych w UE.

 

Wstępne porozumienie w sprawie zmienionej dyrektywy w sprawie urządzeń radiowych ustanawia jedno rozwiązanie do ładowania wybranych urządzeń elektronicznych. Ustawa ta jest częścią szerszych wysiłków UE na rzecz uczynienia produktów w UE bardziej zrównoważonymi, zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych i ułatwienia życia konsumentom.

 

Zgodnie z nowymi przepisami konsumenci nie będą już potrzebować innego urządzenia ładującego i kabla przy każdym zakupie nowego urządzenia i mogą używać jednej ładowarki do wszystkich swoich małych i średnich przenośnych urządzeń elektronicznych.

 

Telefony komórkowe, tablety, e-czytniki, słuchawki douszne, aparaty cyfrowe, słuchawki i zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier wideo i przenośne głośniki, które można ładować za pomocą kabla przewodowego, będą musiały być wyposażone w port USB typu C, niezależnie od ich producenta. Laptopy będą również musiały zostać dostosowane do wymagań do 40 miesięcy po wejściu w życie nowych przepisów.

 

Szybkość ładowania ma być również zharmonizowana dla urządzeń obsługujących szybkie ładowanie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: