Jest ban ma Motorolę i Lenovo

Najważniejsze | Newsy
Żródło: WirtschaftsWoche
Opinie: 0
Jest ban ma Motorolę i Lenovo

Jest zakaz sprzedaży telefonów komórkowych Motorola i komputerów Lenovo z modułem radiowym w Niemczech. Amerykańska firma InterDigital wygrała spór w Sądzie Okręgowym w Monachium dotyczący opłat licencyjnych na patenty dotyczące rozwiązań mobilnych. Zakaz sprzedaży wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Lenovo może nadal odwoływać się od wyroku, ale po tym, jak powód zdeponował w sądzie depozyt w wysokości ponad czterech milionów euro w dniu 8 maja, tak zwana „tymczasowa egzekucja” weszła w życie. „Pozwani mają zakaz oferowania w Niemczech przedmiotów naruszających patenty [...] lub ich importowania. Ponadto, odszkodowanie musi zostać wypłacone", rzeczniczka sądu potwierdziła informacje dziennika WirtschaftsWoche.

Oznacza to, że Lenovo i Motorola Mobility podlegają teraz ogólnokrajowemu zakazowi sprzedaży wszystkich urządzeń, które mają tak zwany moduł WWAN, tj. technologię mobilnego dostępu do Internetu za pośrednictwem sieci komórkowych.

W szczególności obejmuje to wszystkie smartfony, a także tablety i laptopy ze zintegrowanym dostępem do telefonu komórkowego.

„Po orzeczeniu sądu mamy nadzieję, że Lenovo zmieni kurs i w końcu uzyska uczciwą i rozsądną licencję” - komentuje Josh Schmidt, dyrektor ds. prawnych InterDigital.

Lenovo jest innego zdania: „Szanujemy decyzję sądu w Monachium, ale uważamy, że InterDigital samo naruszyło swoje zobowiązania prawne do udzielenia licencji na swoją technologię Lenovo na uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących warunkach” - mówi firma technologiczna. „Z niecierpliwością czekamy na kolejną fazę postępowania i naszą apelację”.

Obecny wyrok jest najnowszą eskalacją konfliktu, który tli się od miesięcy i który InterDigital wniósł teraz do sądu w Monachium.

Ponieważ Lenovo wciąż może się odwołać, InterDigital musiało zdeponować w sądzie milionową kaucję, aby móc wyegzekwować swoje roszczenia z wyroku przeciwko Grupie Lenovo - podobnie jak Datang w sprawie Samsunga. „Zostało to ustalone na milion euro za smartfony, trzy miliony euro za tablety i komputery PC oraz po 50 000 euro za roszczenia informacyjne” - powiedziała rzeczniczka sądu zapytana przez WirtschaftsWoche.

Początkowo jednak InterDigital nie dokonał tych płatności po wyroku, aby Lenovo mogło nadal dostarczać towary swoim partnerom handlowym. Teraz to się skończyło. Według informacji z branży, amerykański deweloper technologii zdeponował teraz tak zwany depozyt zabezpieczający. Oznacza to, że zakaz sprzedaży obowiązuje natychmiast.

Smartfony Motoroli, które są nadal na rynku, mogą być nadal sprzedawane.

Jest jednak mało prawdopodobne, że produkty te zostaną faktycznie trwale zakazane w sprzedaży w Niemczech. W większości wcześniejszych spraw powodowie i pozwani w postępowaniach patentowych zazwyczaj osiągali porozumienie po niemieckich wyrokach. Zwykle nawet w sprawie wysokości opłat licencyjnych należnych na całym świecie. Oznacza to, że wyroki niemieckich sądów patentowych, które formalnie obowiązują tylko w Niemczech, często mają skutek daleko poza granicami prawnymi Republiki Federalnej Niemiec.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: