Jest HomePod drugiej generacji i znowu nie w Polsce

Newsy
Opinie: 0
Jest HomePod drugiej generacji i znowu nie w Polsce

Apple przedstawia nową wersję dużego HomePoda z obsługą standardu Matter. HomePod (2. generacji) podobnie jak poprzednia wersja i mały HomePod nie będzie na razie dostępny w Polsce. Urządzenie jest napędzany układem S7.

HomePoda (2. generacji) można zamówić już dziś w cenie 299 dolarów w USA  oraz w Australii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w 11 innych krajach i regionach. Urządzenie będzie dostępne od 3 lutego.

HomePoda wyposażono w technologię analizowania przestrzeni, dzięki której wykrywa dźwięki odbite od pobliskich powierzchni i rozpoznaje, czy został ustawiony pod ścianą, czy jako sprzęt wolnostojący. Na tej podstawie na bieżąco modyfikuje parametry dźwiękowe.

HomePod może być łączony w zestawy głośników. Z dwóch głośników HomePod znajdujących się w jednym pomieszczeniu można utworzyć parę stereo.

HomePoda można łatwo połączyć w parę z urządzeniem Apple TV 4K, by uzyskać efekt kina domowego. Z kolei obsługa technologii eARC (Enhanced Audio Return Channel)5 na Apple TV 4K pozwala ustawić HomePoda jako system audio dla wszystkich urządzeń podłączonych do telewizora.

Funkcja rozpoznawania dźwięków sprawia, że HomePod reaguje na dźwięk alarmu pożarowego lub czujnika czadu i wysyła użytkownikom stosowne powiadomienie bezpośrednio na iPhone’a. Nowy wbudowany czujnik temperatury i wilgotności analizuje warunki w pomieszczeniu, pozwalając skonfigurować automatyzacje, które będą zaciągać rolety lub włączać klimatyzację, gdy temperatura w pokoju przekroczy ustawioną wartość.

HomePod łączy się z akcesoriami zgodnymi z Matter i nimi steruje, a ponadto służy za hub domowy, zapewniający użytkownikom zdalną kontrolę nad domem.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: