Jest nowy iOS ze specjalną nową funkcją - dostanie ją także Android

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Jest nowy iOS ze specjalną nową funkcją - dostanie ją także Android

Rok temu Apple i Google podjęły w ramach grupy roboczej Detecting Unwanted Location Trackers współpracę ukierunkowaną na opracowanie branżowego standardu umożliwiającego informowanie użytkowników systemów iOS i Android o tym, że są nieświadomie śledzeni przy pomocy lokalizatora Bluetooth.

Udostępniony standard ograniczy przypadki niewłaściwego użytkowania urządzeń, które powstały z myślą o łatwiejszym lokalizowaniu rzeczy osobistych.

Dziś Apple udostępnia to rozwiązanie w systemie iOS 17.5, a Google wprowadza je do urządzeń z systemem Android 6.0 i nowszym.

Dzięki nowej funkcji użytkownicy będą otrzymywać na swoje urządzenia powiadomienie „[Przedmiot] porusza się razem z Tobą” w przypadku wykrycia, że nieznany lokalizator Bluetooth przemieszcza się z nimi przez pewien czas. Powiadomienia będą wysyłane bez względu na platformę, z którą sparowano urządzenie.

Jeśli użytkownik otrzyma na swoje urządzenie iOS takie powiadomienie, oznacza to, że wraz z nimi przemieszcza się AirTag, akcesorium korzystające z sieci Znajdź lub inny zgodny ze standardem branżowym lokalizator Bluetooth należące do innej osoby. Może się zdarzyć, że powiadomienie będzie dotyczyło lokalizatora, który jest dołączony do pożyczonego przez użytkownika przedmiotu. W pozostałych sytuacjach będzie można wyświetlić na iPhonie identyfikator lokalizatora, odtworzyć na lokalizatorze dźwięk ułatwiający jego znalezienie lub uzyskać instrukcje ułatwiające jego wyłączenie.

Producenci znaczników opartych na technologii Bluetooth, w tym Chipolo, eufy, Jio, Motorola i Pebblebee, zobowiązali się do tego, że w przyszłości ich znaczniki będą zgodne z udostępnianym standardem.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: