Jest nowy iPad 10 generacji - wygląda jak iPad Air

Newsy
Opinie: 0
Jest nowy iPad 10 generacji - wygląda jak iPad Air

Apple zaprezentował nową edycję swojego iPada 10 generacji, który jest „biedniejszą” wersją aktualnego iPada Air piątej generacji. Tym razem iPad ma wyświetlacz Liquid Retina 10.9 cala (wcześniej 10.2 cala). Jest napędzany przez procesor A14 (wcześniej przez A13). 10 generacja nadal współpracuje tylko z rysikiem w pierwszej edycji. Do nowego tabletu pasuje klawiatura Magic Keyboard Folio. Tablet jest zasilany przez port USB-C, a więc nie da się już przez tablet naładować rysika (będzie dostępna specjalna przejściówka). Design obudowy nowego iPada jest identyczny jak w aktualnym modelu iPad Air (5 generacji) z procesorem M1. Nowy iPad wspiera także transmisję 5G.

Nowego iPada można zamawiać od 18 października. W sklepach pojawi się w środę, 26 października.

Cena modeli Wi‑Fi nowego iPada zaczyna się od 2899 zł, a modeli Wi‑Fi + Cellular – od 3899 zł. Nowy iPad jest dostępny w konfiguracji z 64 GB lub 256 GB pamięci masowej i w następujących kolorach: niebieskim, różowym, żółtym i srebrnym.

Z nowym iPadem działa Apple Pencil (1. generacji). Nowa wersja Apple Pencil (1. generacji) kosztuje 599 zł i jest sprzedawana w zestawie z nową przejściówką z USB‑C na Apple Pencil, która jest niezbędna do jego ładowania i sparowania.

Osoby, które mają już Apple Pencil (1. generacji), mogą kupić przejściówkę z USB‑C na Apple Pencil oddzielnie w cenie 55 zł.

Nowa klawiatura Magic Keyboard Folio jest dostępne w kolorze białym i cenie 1499 zł.

Nowe etui Smart Folio na nowego iPada kosztuje 499 zł i jest dostępne w kolorze białym, czystego błękitu, arbuzowym i lemoniadowym.

W rodzinie iPadów dostępnej w sprzedaży pozostaje iPad (9. generacji). Cena modeli Wi‑Fi iPada (9. generacji) zaczyna się od 2149 zł, a modeli Wi‑Fi + Cellular – od 3049 zł. Urządzenie jest dostępne w kolorze srebrnym i gwiezdnej szarości.

Ceny dla sektora edukacji nowego iPada zaczynają się od 2699 zł. Nowe Magic Keyboard Folio kosztuje 1379 zł, a Apple Pencil (1. generacji) – 529 zł.

iPadOS 16 będzie dostępny od poniedziałku, 24 października, i oferowany bezpłatnie wraz z nowym iPadem. iPadOS 16 zostanie też udostępniony w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania dla iPada (5. lub nowszej generacji), iPada mini (5. lub nowszej generacji), iPada Air (3. lub nowszej generacji) i wszystkich modeli iPada Pro.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: