Jest nowy rekord szybkości transmisji danych - 402 Tb/s

Newsy
Opinie: 0
Jest nowy rekord szybkości transmisji danych - 402 Tb/s

W Japonii pobito rekord szybkości transmisji w standardowym, dostępnym na rynku światłowodzie. Prędkość internetu osiągnęła poziom 402 Tb/s.

Jeden terabit to jeden bilion (1012) bitów. Jeden gigabit to jeden miliard (109) bitów.

Za rekord odpowiadają:

  • Narodowy Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (NICT)
  • Aston Institute of Photonic Technologies
  • Nokia Bell Labs

Międzynarodowy wspólny zespół badawczy kierowany przez NICT zademonstrował rekordową łączną szerokość pasma transmisji optycznej 37,6 THz.

System łączył różne technologie wzmacniania, niektóre opracowane specjalnie na potrzeby tej demonstracji.

Wraz ze współpracującymi partnerami, NICT skonstruował pierwszy na świecie system transmisji w paśmie od O do U, zdolny do transmisji DWDM w dostępnym na rynku standardowym światłowodzie, uzyskanym dzięki specjalnie zaprojektowanej technologii wzmacniacza.

Szerokopasmowy sygnał DWDM składający się z maksymalnie 1 505 kanałów obejmujących 275 nm (37,6 THz), od 1 281,2 nm do 1 649,9 nm, w pasmach O, E, S, C, L i U był transmitowany przez 50 km światłowodu.

Szacowana szybkość transmisji danych po transmisji na odległość 50 km wyniosła 402 Tb/s, co przekracza poprzednią najwyższą szybkość transmisji danych dla światłowodu jednomodowego (SMF) o ponad 25%, a łączna szerokość pasma transmisji wynosząca 37,6 THz również stanowi wzrost o 35%.

 

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: