Jest nowy smartfon za 2799 zł z łącznością satelitarną

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Jest nowy smartfon za 2799 zł z łącznością satelitarną

Bullitt Group zaprezentował smartfon Cat S75 z modemem NTN (non-terrestrial network) MediaTeka, który umożliwia bezpośrednią łączność z satelitami geostacjonarnymi znajdującymi się 37 500 km nad ziemią. 

Do wysyłania wiadomości wykorzystywany jest specjalny komunikator Bullitt Satellite Messenger.

Wysyłanie i odbieranie wiadomości lub wysyłanie sygnału SOS przez satelitę wymaga subskrypcji. Każdy użytkownik smartfona będzie w stanie odebrać wiadomość wysłaną za pośrednictwem aplikacji Bullitt Satellite Messenger. Otrzyma ją jako wiadomość SMS i będzie mógł na nią odpowiedzieć, pobierając darmową wersję aplikacji Bullitt Satellite Messenger na iOS lub Androida, dostępną w App Store lub Play Store.

W celu uzyskania dostępu do aplikacji Bullitt Satellite Messenger należy wykupić subskrypcję. 12-miesięczny okres próbny jest darmowy oraz zapewnia całodobowy dostęp do SOS Assist, czyli centrów reagowania kryzysowego zapewnianych przez FocusPoint International. Plany przesyłania wiadomości bezpośrednio do satelity zaczynają się już od €4.99 miesięcznie.

Cat S75 jest dostępny w przedsprzedaży u wybranych operatorów oraz sklepów w regionie EMEA. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 2799 PLN wliczając w to 3-miesięczny bezpłatny okres próbny usługi Bullitt Satellie Messenger Essentials, który obejmuje do 30 wiadomości do satelity miesięcznie.

Cat posiada certyfikat ochrony klasy IP68 oraz IP69K. Smartfon Cat S75 jest także zgodny z normą wojskową Mil-Spec 810H, jest więc odporny na działanie ekstremalnych temperatur, wysoką wilgoć, mgłę solną oraz wstrząsy i wibracje.

MWC 2023: Pierwszy smartfon Cat(R) z komunikacją satelitarną – Cat S75

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: