Jest pierwsza umowa LLU w Polsce

Newsy
Żródło: Energis
Opinie: 2

17 kwietnia 2007r. GTS Energis jako pierwszy operator alternatywny zawarł z Telekomunikacją Polską umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej – LLU (local loop unbundling).

„Podpisanie umowy o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej jest ważnym krokiem prowadzącym do korzystnych dla wszystkich klientów zmian na rynku telekomunikacyjnym. Ta umowa daje nam możliwość zaoferowania klientom pełnej oferty usług telekomunikacyjnych i jest sposobem na ułatwienie rozwoju konkurencji wśród operatorów w obszarze sieci dostępowej (łącza abonenckie)” – powiedział Marek Konior, Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Międzyoperatorskich z GTS Energis.

Umowa o dostępie do pętli lokalnej daje GTS Energis nowe możliwości świadczenia usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Umożliwia ona świadczenia min. usług dostępu do sieci Internet w oparciu o xDSL, łączy dzierżawionych oraz usług telefonicznych (analogowych oraz ISDN). GTS Energis planuje rozpocząć świadczenie usług w oparciu o tą umowę w drugiej połowie 2007 roku.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: