Kara dla Tele2 Polska - 0.5 mln zł od UKE

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 1
Opinie: 1

W wyniku kontroli UKE ustaliło, iż Tele2 Polska kierowała na rozliczane w oparciu o stawki ryczałtowe punkty styku z siecią Telekomunikacji Polskiej ruch telekomunikacyjny pochodzący z zagranicy. 24 lutego 2009 r. prezes urzędu wydał decyzję nakładającą na Tele2 Polska karę pieniężną w wysokości 500.000 złotych w związku z niewypełnianiem warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego w zakresie występowania na łączach rozliczanych według płaskiej stawki interkonektowej (PSI) ruchu niedozwolonego, określonych w zawartej dnia 19 grudnia 2002 r. umowie o połączeniu sieci między Tele2 a Telekomunikacją Polską.

Oświadczenie Zarządu Tele2 Polska w tej sprawie:

W związku informacją o nałożeniu przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej kary na Tele2 Polska z tytułu niewypełnienia warunków dostępu telekomunikacyjnego w zakresie tzw. płaskiej stawki interkonektowej (PSI), Tele2 Polska informuje, że stwierdzone przez Prezesa UKE przypadki połączeń, które mogły być zainicjowane zagranicą, zostały przekierowane do sieci Tele2 z sieci innych, krajowych operatorów telekomunikacyjnych. Spółka Tele2 Polska dokładała wszelkiej staranności, by ruch ten nie był kierowany na punkty styku sieci rozliczne na zasadzie PSI.
Decyzja Prezesa UKE nie podlega natychmiastowemu wykonaniu. Tele2 Polska złoży od niej odwołanie.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    ja pisze: 2009-02-26 22:58
    500 tysiaków to na pewno nie jest 3 % przychodów Tele2. Gdyby taki numer wywinęła tepsa dostałaby co najmniej parę milionów.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: