Kara za utudnianie życia dostawcom internetu

Newsy
Żródło: UOKiK
Opinie: 5

UOKiK nałożyło karę na poznańską Spółdzielnię Mieszkaniową „Osiedle Młodych”, która ogranicza przedsiębiorcom telekomunikacyjnym możliwość rozpoczęcia działalności w administrowanych budynkach. Wykorzystując fakt, że przedsiębiorcy, którzy chcą dostarczać usługi dostępu do Internetu mieszkańcom osiedli, muszą uzyskać jej zgodę na instalowanie własnych sieci telekomunikacyjnych, Spółdzielnia podejmuje różne działania w celu utrudnienia im dostępu do swoich nieruchomości. Jak ustalił Urząd, Spółdzielnia zastrzega sobie możliwość pobierania opłat, nie mających ekonomicznego uzasadnienia oraz kwestionuje informacje zawarte w wydanych przez inne organy dokumentach. Działania te chronią interesy podmiotów, które od wielu lat świadczą usługi telekomunikacyjne na rzecz mieszkańców administrowanych przez Spółdzielnię budynków. W praktyce działania monopolistyczne Spółdzielni najdotkliwiej odczuli mieszkańcy, którzy mogą korzystać z usług jedynie faworyzowanych przez Spółdzielnię spółek telekomunikacyjnych, a tym samym zostali pozbawieni wyboru najlepszej cenowo oraz jakościowo oferty szerokiego kręgu przedsiębiorców.

Za praktykę ograniczającą konkurencję Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została ukarana sankcją w wysokości ponad 160 tys. złotych (162 026 zł).

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  cesarz pisze: 2010-11-06 22:16
  To jest bardzo pouczająca ocena UOKiK .
  0
 • Users Avatars Mini
  hoho pisze: 2010-11-06 22:46
  Brawo! w końcu może spółdzielnie przestaną utrudniać na każdym kroku!
  0
 • Users Avatars Mini
  olo pisze: 2010-11-07 13:31
  Warto wspomniec WPROST ze chodzi o firmę INEA której dziadowskie praktyki i nieracjonalne ceny powodowały ze ludzie zmuszeni byli zawierac (jeszcze w tym roku) umowy na 6 MB net za 79zł z cyrografem na DWA lata Kazda zmiana w umowie- nawet dokupienie czegokolwiek - powoduje odnowienie cyrografu Mam z INEĄ na pienku odkąd oskubali mnie na prawie 1500zł za zerwaną umowę tego typu - dostałem mieszkanie na piatkowiu i sie wyprowadizlem. Ale tych sku..nów to nie interesowało. To był MÓJ pomysł ..
  0
 • Users Avatars Mini
  olo pisze: 2010-11-07 13:35
  aby podać ich do sądu. Tak sie skłąda ze mam krewnego w radzie osiedla a ten ma znajomego w radzie miasta... Poprzysiagłem sobie ze będę ich dręczyl i nękał na kazdym kroku i przy każdej okazji. Drogo ich będzie kosztowało te 1500zl na które mnie orżnęli !!! Pozdrowienia sqr...ele od -byłego- klienta z Przybyszewskiego !!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sebastian pisze: 2010-11-07 23:29
  Najgorsze jest chyba to, że ... spółdzielnia, czyli zwykli ludzie, zapłacą za układy wymyślone przez "górę". No bo przecież prezes nie wyłoży swojej kasy? Czyli i tak zapłacą zwykli ludzie, i tak...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: