Prawicowa prasa: trzeba sprawdzić PLAY, jego powiązania, właścicieli

Newsy
Żródło: wpolityce.pl
Dodaj opinię
Opinie: 0
Prawicowa prasa: trzeba sprawdzić PLAY, jego powiązania, właścicieli

Michał Karnowski, właściciel spółki Fratria (tygodnik Sieci, telewizja wPolityce oraz strona internetowa wPolityce), chce uznania spółki PLAY, za „podmiot wysokiego ryzyka”. Karnowski chce także, aby władze zakończyły współpracę z P4 i zerwały z nią państwowe kontrakty. Karnowski zachęca także klientów indywidualnych do przeniesienia numerów do innych sieci. Według Karnowskiego trzeba „przeanalizować realną strukturę kapitałową koncernu”, koncesje oraz „powiązania narodowe”. Karnowski podejrzewa, że PLAY może być powiązany z ośrodkami, które mogą nie stanąć w decydujących momentach w obronie państwa polskiego. Karnowski obiecuje swoim czytelnikom, że jeszcze wróci do sprawy i będzie dalej analizował spisek związany z siecią PLAY. Właściciel Fratrii deklaruje jednak, że nie ma to związku z żadnymi emocjami i zemstą.

 

Oto fragment tekstu Karnowskiego:

 

Państwo polskie: Jeżeli firma Play uważa iż taki wulgarny i kłamliwy atak na Straż Graniczną w tak krytycznym, wręcz wojennym momencie, nazywanie obrońców mordercami, nie jest przekroczeniem wszelkich norm, to warto się zastanowić, czy nie należy uznać tej firmy za podmiot wysokiego ryzyka? Nie wyobrażam sobie, by jakikolwiek urzędnik państwowy, jakikolwiek podmiot publiczny, mógł bez jasnej odpowiedzi na to pytanie, korzystać z usług czy infrastruktury firmy Play, współpracować z nią na jakimkolwiek polu.

Państwo polskie ma też narzędzia, by w kontekście tak zaskakującej tolerancji Playa wobec słów pani Kurdej-Szatan przeanalizować realną strukturę kapitałową koncernu, koncesje jakimi na terenie RP on dysponuje, powiązania międzynarodowe. Możliwe, że z czegoś ta niezdolność do elementarnej reakcji w obronie państwa polskiego wynika.

Nie chodzi o żadną zemstę, żaden odwet, żadne emocje, ale profesjonalnie chronione bezpieczeństwo państwowe. Mówimy w końcu nie o jakimś sklepie z ciuchami, ale o infrastrukturze telekomunikacyjnej, krytycznej z tego punktu widzenia.

 

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: