KGHM może sprzedać Telefonię Lokalną razem z Polkomtelem

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 1

Według nieoficjalnych informacji, KGHM chce połączyć sprzedaż Telefonii Lokalnej ze zbyciem akcji Polkomtela. Niezależnie od tego, KGHM dokapitalizuje jeszcze TL kolejnymi 200 mln zł. Do końca września będzie wiadomo, czy pojawiły się firmy zainteresowane zakupem tego stacjonarnego operatora. Prezes TL, Jarosław Janiszewski, nie chciał skomentować tych informacji. Jerzy Pietraszek, rzecznik KGHM im zaprzeczył: "Informacje o łączeniu tej sprawy z naszym wyjściem z Polkomtela to plotki. Mamy akcje tego operatora i nie będę mówić, czy chcemy je sprzedać czy nie. Powiem tak - sytuacja rynkowa sprzyja kupowaniu, a nie sprzedawaniu".
Pierwszymi kandydatami do kupna byłyby Vodafone i TeleDanmark, spółki posiadające po 19,61 % akcji Polkomtela. Nie wiadomo jednak, czy poza zwiększeniem udziału w operatorze sieci komórkowej, byłyby zainteresowane kupnem Telefonii Lokalnej. Spółka wymaga bowiem dużych nakładów inwestycyjnych na rozbudowę sieci i - w przeciwieństwie do Plusa - jeszcze przez kilka lat nie należy spodziewać się zysków z jej działalności.
Telefonia Lokalna na koniec roku zamierza mieć 500 tys. zbudowanych linii, z czego co najmniej połowa, czyli 250 tys. linii, ma działać i generować przychody. W I półroczu średni przychód z linii dzwoniącej (tzw. ARPU) wyniósł 97 zł. Poprzez łącza TL z dostępu do Internetu korzysta obecnie 16 tys. klientów. Na koniec roku ta liczba ma wzrosnąć do 30 tys.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: