Kolejna konkurencja dla TP w dostępie wdzwanianym

Newsy
Żródło: Interia
Opinie: 6

10 kwietnia 2003 r. INTERIA.PL podpisała umowę z Energis Polska w sprawie współpracy w zakresie świadczenia usług dostępu do sieci Internet poprzez wykorzystanie sieci telekomunikacyjnej Energis Polska. 

-"Jesteśmy zaszczyceni, iż udało nam się nawiązać współpracę z INTERIA.PL, jednym z czołowych polskich portali, w obszarze realizacji strategii Energis Polska dotyczącej budowy rynku internetowego w naszym kraju" - powiedział po podpisaniu umowy Jarosław Mikos, prezes zarządu Energis Polska. - "Mogę zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, by satysfakcja użytkowników, którzy będą łączyć się z Internetem poprzez numery dostępowe INTERIA.PL i sieć Energis była jak największa". 

Rozpoczęcie przez INTERIA.PL działalności wirtualnego operatora dostępu do sieci Internet (VISP) jest częścią strategii restrukturyzacji działalności spółki oraz różnicowania jej źródeł przychodów, wdrażanej przez zarząd INTERIA.PL od listopada 2001 r. 

-"Cieszymy się, iż udało się zwieńczyć sukcesem długi proces negocjacji, dzięki któremu INTERIA.PL uzyskała satysfakcjonujące, finansowe i pozafinansowe warunki współpracy" - skomentował podpisanie umowy Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu INTERIA.PL. - "Rozpoczęcie przez portal działalności dostawcy usług dostępu do Internetu oznacza pozyskanie przez spółkę kolejnego, znaczącego źródła przychodów". 

Firmy planują, iż ostateczne, komercyjne uruchomienie wspólnej usługi nastąpi najpóźniej w III kwartale bieżącego roku. Umowa została zawarta na okres pięciu lat od momentu komercyjnego uruchomienia usług będących jej przedmiotem. Przychód z tytułu świadczenia usług dostępu do sieci Internet dzielony będzie, zgodnie z postanowieniami umowy, pomiędzy INTERIA.PL oraz Energis Polska.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: