Kolejny producent poważnie myśli o grach w telefonach

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 19

Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) oraz fima Picofun nawiązały współpracę w zakresie udostępniania gier w sieciach telefonii komórkowej. W ramach umowy Siemens zintegruje z sieciami telefonii komórkowej platformę "PlayGround" firmy Picofun wraz z towarzyszącymi jej grami, a także podejmie się globalnego serwisowania i hostingu. Współpraca ta zapewni operatorom i usługodawcom ogromne korzyści. Będą bowiem mogli oferować kompleksowe, wszechstronne rozwiązanie skierowane do użytkowników gier mobilnych. Zostało ono opracowane przez doświadczonego integratora sieci, który dysponuje bogatym pakietem gier dla rynku telefonii komórkowej.
"Chcielibyśmy udostępnić użytkownikom sieci komórkowych nasze rozległe doświadczenie w zakresie użytkowania urządzeń, aplikacji i treści" ľ powiedział Volker Ziegler, prezes działu rozwiązań w Siemens Information and Communication Mobile. "Picofun okazał się partnerem, który może nam zaoferować przyszłościową platformę. Opracowano ją w wyniku działań firmy na Forum Zgodności Operacyjnej Gier Mobilnych (Mobile Games Interoperability Forum ľ MGIF). Picofun proponuje również bogatą ofertę bardzo atrakcyjnych gier ľ wiele z nich zyskało na rynku ogromną popularność. Oznacza to, że możemy zaoferować operatorom rozwiązanie do gier, które można bezproblemowo zintegrować z siecią. Prawdopodobnie zapewni ono znaczne wpływy pochodzące od klientów".

"Jako firma działająca na skalę globalną, Siemens IC Mobile będzie dla nas doskonałym kanałem dystrybucyjnym" ľ powiedział Carl-Greger Leijonhufvud, dyrektor generalny Picofun. "Dzięki tej współpracy zwiększymy zasięg naszej platformy i działających na niej aplikacji. Siemens jest dla nas bardzo atrakcyjnym partnerem, gdyż ma wyjątkowo szeroką ofertę, obejmującą certyfikację usług i integrację systemów, a także sprzedaż aplikacji, hosting oraz eksploatację całościowych rozwiązań".

Udostępniana przez Picofun platforma gier będzie zgodna z przyszłymi specyfikacjami MGIF (www.mgif.org). Zarówno Picofun, jak i Siemens bardzo aktywnie działają w tej organizacji, która zajmuje się opracowywaniem standardów. Dzięki narzędziom projektowym (Standard Tool Development Kit ľ SDK), interfejsom programowania (API) i inicjatywom takim jak program mobilnych partnerów Siemensa (Siemens Mobile Partner Program, patrz: http://www.siemens.com/mobile-partners) standard ten ułatwi programistom opracowywanie gier zgodnych ze standardami. Firmy udostępniające gry i usługodawcy będą więc mogli oferować klientom korzystającym z różnych sieci rozrywkę dostępną na dowolnych terminalach.

Picofun tworzy przyszłość gier mobilnych, oferując kompleksową platformę i aplikacje rozrywkowe. Picofun jest czołowym wydawcą i dystrybutorem nowatorskich treści, które zdobyły uznanie milionów użytkowników w całej Europie. Firma osiągnęła szybko sukces dzięki udostępnianiu rozwiązania dla operatorów typu "wszystko w jednym". Zawiera ono nowatorskie treści firmy i daje się łatwo zintegrować z siecią telefonii komórkowej. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Szwecji działa na rynkach międzynarodowych poprzez rozległą sieć partnerów z całego świata. Należą do nich czołowi producenci sprzętu mobilnego, studia produkujące gry, znane przedsiębiorstwa rozrywkowe, operatorzy telefonii komórkowej i portale dla użytkowników mobilnych. Picofun jest sponsorem Forum Zgodności Operacyjnej Gier Mobilnych (Mobile Games Interoperability Forum ľ MGIF) oraz współzałożycielem Forum Rozrywki Mobilnej (Mobile Entertainment Forum ľ MEF). Serwis internetowy przedsiębiorstwa można znaleźć pod adresem: www.picofun.com.

Opinie:

Opinie archiwalne (19):

Komentuj

Komentarze / 19

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  SZ3RYF pisze: 2002-06-19 14:17
  czekam na unreala2 na nokie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  snajper pisze: 2002-06-19 14:18
  Tia... nic wiecej na ten temat nie powiem ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  snajper pisze: 2002-06-19 14:18
  ide pograc
  0
 • Users Avatars Mini
  Wuj Heini pisze: 2002-06-19 14:21
  Ciekawe kiedy bedzie Nokia z Geforcem...
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2002-06-19 14:59
  Chyba raczej konsola z telefonem. nie na odwrót.
  0
 • Users Avatars Mini
  snajper pisze: 2002-06-19 15:05
  Czemu w dziedzinie miniaturyzacji wszystko jest jeszcze mozliwe ;) Za rok, moze dwa ;) telefon bedzie posiadal wszystko to co piec a nawet kluczyki od samochodu, palke laserowa na natreta, mikrofalowke, projektor filmowy, apasowe szkla kontaktowe i wiele innych ciekawych funkcji ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2002-06-19 17:13
  Good IDEA brzmi dziwinie :) Jak gry w telefonach sie upowszechnia, to unreal bedzie przestrzaly, a telefony beda mialy wyswietlacze na ktorych bedzie mozna sobie postukac. Wyobrazacie sobie popykac nawet w dooma z kumplem na drugim koncu polski?
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-06-19 17:41
  Czyli teraz beda akceleratory grafiki w komorkach! Super tylko po co?????
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-19 17:50
  juz nie moge sie doczekac. Wreszcie ten telefon sie na cos przyda :)))))))) I glowym kryterium wyboru telefonu przez wiekszosc ludzi beda gry w telefonie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-19 17:54
  qba: i jak za dlugo pograsz, to zacznie Ci sie obudowa w telefonie topic na skutek przegrzania procesora. Albo bedziesz musial zainstalowac radiator z wiatraczkiem...
  0
 • Users Avatars Mini
  zolv pisze: 2002-06-19 18:05
  zna ktos moze jakies kobiety dla ktorych jest wazne by komorka posiadala gry? ja nie znam takiej. natomiast nie znam tez faceta, dla ktorego gy nie bylyby wymagane(!) w komorce
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-06-19 19:04
  ja zam kobiety ktore patrza na wuglad i na gry, a swoja droga ja chce miec scyzoryk w komurce
  0
 • Users Avatars Mini
  Vonnegut pisze: 2002-06-19 19:43
  a ja znam kobiety które patrza na wygląd i na portfel...;) heh na całe szczęście są wyjątki i to one sprawiają że wierze czasami w coś więcej niż tylko newsy na GOLu ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-06-19 20:09
  sz3ryf: pewnie szybciej niz Ci sie wydaje. juz teraz na PocketPC mozna lupac w niezle konwersje z peceta, czy AMIGI (AmigaAnywhere) z ta ostatnia ma cos wspólnego Nokia. więc to pewnie kwestia czasu... i to krotkiego....
  0
 • Users Avatars Mini
  van der Stypeks pisze: 2002-06-19 22:56
  gra grze nierówna, ja myślę, że i tak nic lepszego niż tetris nie powstanie
  0
 • Users Avatars Mini
  Bakłażanista pisze: 2002-06-19 23:10
  van der Stypeks: zgadzam się, najlepsze w telefonie są i będą gry najprostsze
  0
 • Users Avatars Mini
  nepomucen pisze: 2002-06-19 23:22
  kiedy sim city 4000 w komorce? ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-06-20 11:08
  Albi, ale P4 jest wiekszy niz niektore komorki, wiec jak go upchac, razem z akceleratorem w tak malej obudowie i do tego wyswietlacz z milionami kolorow! ??//? ;-))
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2002-06-20 14:35
  Spokojnie, jak zrobili pierwszy komputer to tez byl jak szafa, nie? :) A przeciez nokia 9210 jesli dobrze pamietam byla obslugiwana przez procesor 486DX4 100 Mhz, wiec da sie troche upakowac. Jeszcze troche i zobaczymy. Poza tym porownajcie sobie wielkoscia stare modemy zewnetrzne do np. motorolki v66 czy siemensa s45. Wszystko mozna zmniejszyc.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: