Komisja Europejska wprowadza zakaz TikToka

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Komisja zwiększa cyberbezpieczeństwo i zawiesza możliwość korzystania z TikToka na urządzeniach korporacyjnych

Rada Zarządzania Korporacyjnego Komisji Europejskiej podjęła decyzję o zawieszeniu możliwości korzystania z aplikacji TikTok na urządzeniach służbowych oraz na urządzeniach prywatnych podłączonych do intranetu, aby zwiększyć cyberbezpieczeństwo.

Zakaz ten ma na celu ochronę Komisji przed „zagrożeniami cyberbezpieczeństwa oraz działaniami, które mogą prowadzić do cyberataków na sieć”.

Zmiany w zakresie bezpieczeństwa innych platform społecznościowych również będą na bieżąco kontrolowane.

Zawieszenie jest decyzją wewnętrzną, która ogranicza się wyłącznie do urządzeń podłączonych do sieci Komisji.

TikTok przesłał nam swoje stanowisko w sprawie zakazu używania aplikacji przez pracowników Komisji Europejskiej. Poniżej jego pełna treść:

Jesteśmy rozczarowani tą decyzją, którą uważamy za błędną i opartą na fundamentalnych nieporozumieniach. Skontaktowaliśmy się z Komisją Europejską, aby wyjaśnić sprawę i przedstawić nasze działania nakierowane na ochronę danych 125-milionowej społeczności TikToka w UE, która na co dzień korzysta z platformy. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że kontynuujemy ulepszanie naszego podejścia do bezpieczeństwa danych, m.in. poprzez utworzenie trzech centrów danych w Europie do ich lokalnego przechowywania, dalsze ograniczanie dostępu pracowników do danych użytkowników oraz minimalizowanie przepływu danych poza Europę.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: