Komórkowy Cyfrowy Polsat - relacja z konferencji prasowej

Newsy
Opinie: 2
Opinie: 2

Cyfrowy Polsat zaprezentował dziś na swojej konferencji prasowej swoją pełną ofertę telefonii komórkowej składającą się z ofert prepaid, mix i postpaid. Oferta jest przemyślana i pełna. Dominik Libicki, prezes zarządu spółki Cyfrowy Polsat, zapewnił jednak, że telewizja cyfrowa pozostanie dla CP "core biznesem", ale telefonia pozwoli ograniczyć CHURN wśród obecnych klientów platformy. Libicki twierdzi, że operatorzy telewizji cyfrowej, którzy mają w ofercie inne usługi, redukują CHURN z poziomu np. 15%, aż do poziomu 1-2%. Aby projekt osiągnął rentowność na poziomie EBITDA Polsat powinien pozyskać około 1 mln klientów. Pomogą mu w tym partnerzy, bo Polsat, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, chce działać na rynku jako MVNE. Pozwala mu na to umowa z PTC.

Obecnie oferta prepaid Polsatu Cyfrowego jest dostępna w 40 tys. punktach, a do końca roku ma ich być 60 tys. Oferta postpaid startuje w 400 punktach sprzedaży z 1200 wszystkich punktów, w których sprzedawany jest Cyfrowy Polsat. Do końca roku liczba POS, gdzie oferowany będzie abonament na wzrosnąć do 800.

Polsat nie oferuje na razie usługi roamingu. Trwa obecnie wdrożenie tej usługi w oparciu o umowę z hiszpańską Telefonica. Karty Cyfrowego Polsatu w roamingu będą widoczne, jako karty Telefonica. Pozwala na to technologia Dual IMSI. Developing jest usługi ma być zakończony w IV kw. bieżącego roku.

Polsat Cyfrowy, ze względu na ograniczenia swojej polityki informacyjnej na warszawskiej giełdzie, nie podał prognoz dotyczących sprzedaży usług komórkowych w tym roku.

CAPEX w projekcie MVNO Polsatu w latach 2007-2008 wyniósł 33 mln zł.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  niekumaty pisze: 2008-09-03 15:02
  No ludzie dla kogo ten new co to za język !! w jakim my kraju żyjemyu !!! CP, CHURN, EBITDA, MVNE, POS, Dual IMSI, CAPEX, MVNO. Proponuje ten news zamiescic w ponizszej formie: K.C.P. - r.zk.p.... i tak dalej bedzie latwiej prosciej i wogole cool.
  0
 • Users Avatars Mini
  ass pisze: 2008-09-04 00:50
  popieram niekumatego!!! choc czesc rozumiem, to dziwie sie, ze GOL leci tylko w pdf-y i taki jezyk, ze rozumieja tylko ci ktorych to dotyczy...dziennikarze pewnie piszacy tez nie wiedza!! GOL ZMIEN SIE!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: