LG jednak zamyka swój dział smartfonów - koniec 31 lipca

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
LG jednak zamyka swój dział smartfonów - koniec 31 lipca

LG poinformowało o zamknięciu swojego działu telefonów komórkowych. Decyzja została zaakceptowana dziś przez zarząd koreańskiego koncernu. LG twierdzi, że ta decyzja pozwoli skupić się koncernowi na innej działalności, bo rynek smartfonów jest zbyt konkurencyjny.

LG podaje, że obecne zapasy smartfonów będą dostępne do sprzedaży. Koncern zapewni także serwis i aktualizacje zgodnie z zasadami obowiązującymi na poszczególnych rynkach. LG będzie na ten temat rozmawiało z partnerami. Jeśli chodzi o zatrudnienie to sytuacja będzie również zależała od lokalnych oddziałów. Zamknięcie działu LG Mobile jest zaplanowane na 31 lipca.

LG zapowiada, że dla klientów będą dostępne części potrzebne do napraw. Mają być też dostępne akcesoria (do wyczerpania zapasów), czyli ładowarki, kable, słuchawki. Klienci powinni się spodziewać, że będzie mniejsza dostępność akcesoriów produkowanych przez firmy trzecie np. etui lub folii na ekran.

LG obiecuje także, że dla wybranych modeli będzie dostępny Android 11, a także Android 12. LG będzie starało się także dostarczyć aktualizacje bezpieczeństwa.

Na pewno przestaną działać aplikacje Qlens oraz PC Tool dla urządzeń starszych niż 2019: PC Suite / LG Mirror Drive.

Aplikacja ekosystemowa LG ThinQ ma działać bez problemu nadal.

Przestanie działać także aplikacja LG Health i nie będzie dostępna migracja danych do innych aplikacji. Klienci będą mogli natomiast przegrać sobie notatki z LG Q Memo, ale tylko ręcznie (poprzez opcję share).

Wszystkie szczegóły dotyczące tego, co stanie się z serwisem i aktualizacjami można znaleźć tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: