Kolejny złodziej kabli złapany - grozi mu 5 lat

Newsy
Opinie: 0
Kolejny złodziej kabli złapany - grozi mu 5 lat

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Prochowicach zatrzymali 33-latka, który od kilku miesięcy kradł kable telekomunikacyjne. Ze skradzionych przewodów wytapiał miedź, którą sprzedawał w skupie złomu. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od listopada 2022 r. na terenie gminy Prochowice odnotowano przypadki kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Sprawca działał pod osłoną nocy, odcinał kabel od sieci i kradł kilkudziesięciometrowe odcinki przewodów. Sprawą zajął się dzielnicowy, który przeglądał nagrania z kamer monitoringu oraz zbierał wszelkie informacje, które mogły okazać się pomocne w zatrzymaniu przestępcy.

Policjant skierował się w miejsce, gdzie miał przebywać wytypowany przez niego mężczyzna. Funkcjonariusz zastał w pomieszczeniu gospodarczym kompletnie zaskoczonego sprawcę, który w tym momencie wytapiał skradzione kable. Dzielnicowi ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Prochowic. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: