Ukradła terminal płatniczy, smartfon, a swój telefon zakopała w lesie

Newsy
Opinie: 0
Ukradła terminal płatniczy, smartfon, a swój telefon zakopała w lesie

Policja z Gdańska zatrzymała kobietę, która ukradła kurierowi terminal płatniczy i przesyłkę ze smartfonem.

Policja odzyskała skradzione przedmioty. Ich wartość wynosi 6,5 tys. zł. Zatrzymanej kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

W poniedziałek policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o tym, że nieznana kobieta ukradła kurierowi terminal płatniczy oraz paczkę, w której był telefon komórkowy.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta zamówiła smartfon podając fałszywe dane,. Kiedy nadszedł dzień odbioru paczki z zamówieniem za pobraniem, kurier pojawił się pod wskazanym adresem, pod którym nie zastał zamawiającej. Wtedy mężczyzna skontaktował się z kobietą telefonicznie i umówił się na odbiór przesyłki na wskazanej przez nią ulicy. Podczas przekazywania paczki kobieta siedziała cały czas w swoim aucie, twierdząc, że źle się czuje. Na początku kurier podał zmawiającej przesyłkę z telefonem komórkowym, którą kobieta otworzyła, sprawdziła i położyła w swoim samochodzie. Następnie doszło do płatności za zamówienie. Kiedy kurier podał podejrzanej terminal, ta zabrała mu go i odjechała.

14 kwietnia w jednym z mieszkań w dzielnicy Matarnia policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę Gdańska i zabezpieczyli ukradziony telefon. W trakcie dalszych czynności kryminalni odzyskali również ukradziony terminal płatniczy, który 32-latka wyrzuciła na pas zieleni przy trójmiejskiej obwodnicy. Policjanci do sprawy zabezpieczyli także telefon, przez który gdańszczanka rozmawiała z kurierem. Po dokonaniu przestępstwa podejrzana zakopała go w lesie obok swojego miejsca zamieszkania.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: