KRRiT popiera obecnego prezesa UKE

Newsy
Żródło: KRRiT
Opinie: 6
Opinie: 6

Stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 24 maja 2007 roku w sprawie powołania prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oświadcza, iż nie istniał konflikt pomiędzy Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, a Prezesem Rady Ministrów co do naruszenia kompetencji KRRiT przy wyborze pierwszego Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w związku z zastosowaniem procedury, w wyniku której na stanowisko Prezesa UKE powołana została Pani Anna Streżyńska, będąca osobą spoza kręgu trzech kandydatów przedstawionych przez KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie kwestionowała argumentów przedstawionych przez Prezesa Rady Ministrów, a które znalazły również potwierdzenie w wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 21 marca 2007 r., który stwierdził iż „(…)ustawodawca przewidział dwa tryby powoływania Prezesa UKE - wtedy, gdy jest to pierwsze powołanie i wtedy gdy są to następne (kolejne) powołania.”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od dnia powołania Pani Anny Streżyńskiej na stanowisko Prezesa UKE, uznając ważność powołania, na bieżąco współpracuje z Prezesem UKE przy wykonywaniu ustawowych zadań nałożonych na oba organy państwowe.

Przewodnicząca
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Elżbieta KRUK

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2007-05-24 19:24
  No jak nie noszą takich samych sukienek, butów, torebek itd. to nie widzę żadnej przyczyny zaiskrzenia pomiędzy urzędami ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  pawel pisze: 2007-05-25 01:20
  o proszę, to milo ze strony KRRiT za to oficjalne stanowisko bo juz myslalem ze nabiorą wody w usta
  0
 • Users Avatars Mini
  gosc pisze: 2007-05-25 02:14
  tylko chyba ktos zapomnial ze wtedy w radzie byly inne osoby a teraz mamy PIS i samoobrone wiec pewnie ze nie widzą problemu w wyborze strzynskiej. smiechu warte - sami sobie mowia ze to bylo legalne i dobre.
  0
 • Users Avatars Mini
  pawel pisze: 2007-05-25 13:23
  cos ci sie pomylilo "gosciu"...wtedy w KRRiT byl juz Pis
  0
 • Users Avatars Mini
  babel pisze: 2007-05-25 19:50
  nie ma co dewagować, niech ukarają ponownie tp, ale tym razem skutecznie ... :-D
  0
 • Users Avatars Mini
  Ja pisze: 2007-05-26 01:59
  Reka raczke myje gowno a nie prawo w tym kraju powolana niezgodnie z procedurami , no dobra ale niech bedzie - w naszym kraju to normalne - po co ustalac jakis tryb powolywania skoro sie go nie trzymaja ?.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: