KSC na razie wycofane z prac parlamentarnych

Newsy
Opinie: 0
KSC na razie wycofane z prac parlamentarnych

Sejm poinformował o wycofaniu z prac parlamentarnych rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz niektórych innych ustaw.

Dziś na godzinę 12:00 zaplanowano wysłuchanie publiczne dotyczące tego projektu. Wysłuchanie zostało w ostatniej chwili odwołane.

W ostatnich miesiącach większość analityków obserwujących już od 3 lat proces procedowania tej nowelizacji nie wierzyło, że uda się go przeprowadzić w tej kadencji sejmu.

Według informacji Polityki Insight z lipca, sam minister cyfryzacji Janusz Cieszyński przyznał podczas posiedzenia Rady ds. Cyfryzacji, że „administracja najprawdopodobniej nie zdoła przeprowadzić przez Sejm i Senat nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Wynika to ze zbyt małej liczby posiedzeń obu izb do końca kadencji. Opóźnienie oznacza, że prace nad przepisami dotyczącymi cyberzagrożeń najprawdopodobniej rozpoczną się ponownie w kolejnej kadencji parlamentu i mogą uwzględniać nowsze regulacje europejskie w tym zakresie, takie jak dyrektywa NIS2".

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: