UKE: najszybszy internet w Polsce ma Orange i TOYA

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
UKE: najszybszy internet w Polsce ma Orange i TOYA

UKE opublikowało ranking polskich operatorów mobilnych i stacjonarnych w oparciu o wyniki benchmarku PRO Speed Test. Jest on dostępny od 1 grudnia 2018 r.

W ostatnim półroczu wykonanych zostało ponad 379 tys. pomiarów - o 58% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W odróżnieniu od innych narzędzi dostępnych w sieci aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. Pomiar ma być znacznie dokładniejszy od aplikacji speedtest oraz od pomiaru dokonanego przez stronę www. 

Mechanizm składa się z serwisu internetowego oraz aplikacji na komputery stacjonarne (Windows i macOS), aplikacji WEB i mobilnych (działających na systemach Android oraz iOS). Zgodnie z prawem pomiar łącza stacjonarnego  wykonany za pomocą mechanizmu pozwala stwierdzić nienależyte wykonanie umowy i skuteczne dochodzenie roszczeń konsumenta wobec dostawcy usług. Natomiast z uwagi na uwarunkowania prawne i techniczne, wyniki pomiarów uzyskane za pomocą aplikacji WEB oraz aplikacji mobilnych mają przede wszystkim walor informacyjny.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: