Kulczyk Holding kupił TP S.A. na kredyt

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 3
Opinie: 3

Kulczyk Holding zaciągnął w ostatnich miesiącach 2000 roku 1,2 mld USD zagranicznego kredytu. To było przyczyną gwałtownego wzrostu zadłużenia zagranicznego polskich przedsiębiorstw w czwartym kwartale.
Kulczyk Holding wraz z France Telecom uczestniczył w ubiegłym roku w prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. Na polskiego uczestnika transakcji przypadła do zapłacenia kwota 5,3 mld zł. Kulczyk Holding nigdy nie ujawnił, że na zakup akcji TP SA pożyczał pieniądze za granicą.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  guma pisze: 2001-04-05 20:51
  Kolejny przekręt polskiego "psudobuisnesmena". Ciekawe czy zwykłemu "szaraczkowi" dali by taaaaaaaaki kredyt? (pytanie retoryczne). To ma być wyższa sfera? Za nie swoje pieniądze to każdy potrafi!!!
  1
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-04-06 03:26
  Raczej na tym polega biznes, a nie przekręt... BTW: P. Kulczyk ma tytuł doktora poznańskiego uniwersytetu (UAM). I do tego ma głowę na karku - potrafi zarabiać pieniądze...
  -1
 • Users Avatars Mini
  guma pisze: 2001-04-06 04:54
  do Szymona: Niestety nie zgodzę się z tobą, jestem absolwentem politechniki, teraz studjuję na Wyższej Szkole Informatyki i jakoś mi nikt nie chce dać ponad miliarda dolarów kredytu (doktorat też mam w planach). Jeśli dostawanie kredytu w mało jasnych okolicznościach nazywasz biznesem, zwłaszcza, że ten kredyt został udzielony za granicą (dlaczego nie w polskich bankach?) to masz dziwną definicję biznesu.
  1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: