Kurier Allegro z nową metodą płatności przy odbiorze

Newsy
Opinie: 0
Kurier Allegro z nową metodą płatności przy odbiorze

Klienci Allegro korzystający z dostawy One Kurier zapłacą przy odbiorze przesyłki kartą lub smartfonem.

Do transakcji zbędny jest tradycyjny terminal płatniczy. Kurier, opłatę za przesyłkę zamówioną za pobraniem, przyjmie na terminalu kurierskim, służącym jednocześnie do zarządzania przesyłkami.

Jest to jedno z pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii w Europie.

PIN on Glass (SoftPOS) to rozwiązanie, które umożliwia kurierom przyjmowanie płatności zbliżeniowych na każdym urządzeniu z systemem Android (telefon, tablet, urządzenie kurierskie - Zebra) wyposażonym w moduł NFC i mającym dostęp do Internetu.

Obsługa transakcji zbliżeniowych jest możliwa dzięki integracji aplikacji kurierskiej MobiCourier od OpenNet.pl z aplikacją SoftPOS od PayTel. Po zainstalowaniu obu aplikacji na urządzeniu kurierskim, urządzenie to automatycznie zmieni się w terminal płatniczy, na którym można wykonać transakcje zbliżeniowe kartą, smartphonem, smartwatchem czy smartbandem.

Zastosowanie przez kurierów Allegro tego rozwiązania pozwoli nie tylko przyspieszyć proces odbioru i płatności za przesyłkę, ale także daje klientowi większy wybór metod płatności. Jednocześnie kurierzy, dla których płatności gotówkowe wiążą się z dodatkowym obciążeniem, nie tylko bezpiecznie pobiorą należność, ale także, poruszając się w ramach zintegrowanych programów do obsługi kurierskiej i płatności, cały proces przeprowadzą na jednym urządzeniu. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: