Laureaci plebiscytu "Internetowe Wydarzenia Roku"

Newsy
Opinie: 0

Wydawany przez Reporter.pl internetowy miesięcznik "WebReporter" ogłosił laureatów plebiscytu "Internetowe Wydarzenia Roku" na 10 najważniejszych wydarzeń minionego roku, które miały decydujący wpływ na kształt polskiego Internetu. Redakcji WebReportera w wyborze pomagały firmy internetowe oraz czytelnicy, którzy przysyłali propozycje wydarzeń. 

Laureaci plebiscytu:
1. Wdrożenie usługi SDI (Szybki Dostęp do Internetu), obniżenie opłat za korzystanie z numeru dostępowego do Internetu 0-22 oraz rozwój infrastruktury teleinformatycznej. Firma: Telekomunikacja Polska.
2. Uruchomienie systemu autoryzacji i rozliczeń transakcji kartami płatniczymi w czasie rzeczywistym przez Internet. Firma: eCard.
3. Dynamiczny i sprawny debiut portala, który po kilku miesiącach stał się znaczącym serwisem w polskiej Sieci, a po kilku następnych rozpoczął starania o wejście na giełdę. Firma: Interia.pl.
4. Uruchomienie pierwszego w Polsce serwisu WAP (FilmWeb), a także kreacja wysokiej jakości serwisów WWW oraz zaawansowanych
technologicznie bannerów reklamowych. Firma: 3Dart.com.
5. Udane przejecie i wykreowanie najpopularniejszego serwisu aukcyjnego Allegro. Firma: QXL Poland.
6. Powstanie polskiego oddziału Internet Society, organizacji stanowiącej nieformalny zarząd ogólnoświatowej Sieci. Organizacja: ISOC
Polska.
7. Udostępnienie w ramach serwisu Ahoj.pl polskiej wersji najlepszej wyszukiwarki na swiecie - Google. Firma: The Mother.Ship Poland Internet Holding (Ahoj.pl).
8. Uruchomienie w sieci Plus GSM po raz pierwszy usługi umożliwiającej korzystanie z zasobów Internetu w oparciu o technologie WAP. Firma: Polkomtel.
9. Zaoferowanie konkurencyjnego dostępu do Internetu przez niezależnego operatora telekomunikacyjnego - Netie. Firma: InterNetia.
10. Premiera i szybki sukces rynkowy programu Gadu-Gadu służącego do komunikowania się przez Internet w oparciu o technologie Instant
Messaging. Firma: sms-express.com.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: