LG G8X – sprawdziliśmy go i może zastąpić laptopa!

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
LG G8X – sprawdziliśmy go i może zastąpić laptopa!

Rozpoczynamy tygodniowy cykl, w którym omówimy pięć najważniejszych zalet LG G8X ThinQ. To pierwszy smartfon na europejskim rynku sprzedawany w komplecie z drugim ekranem jako etui. Dzięki takiemu rozwiązaniu LG udało się zachować klasyczną konstrukcję samego smartfona, rozszerzając jego możliwości i znacząco poprawiając efektywność pracy. 

LG G8X – sprawdziliśmy go w biurze

Dodatkowy ekran – nie ma z nim żadnych problemów

Sam telefon LG G8X ThinQ ma klasyczną konstrukcję, co pozwoliło zachować wszystkie zalety dobrze znanej i dopracowanej formy, czyli wodoszczelność z normą IP68 oraz wojskowy standard odporności na trudne warunki MIL-STD-810G. Nie musisz się obawiać, że smartfon nie sprosta trudom codziennego użytkowania.

Drugi ekran łączy się z telefonem za pomocą gniazda USB C. Wkładamy LG G8X ThinQ do dostarczonego w zestawie futerału z ekranem i po prostu działa. Gdy nie chcemy korzystać z drugiego ekranu możemy go po prostu zdjąć i korzystać z klasycznego smartfona.

Klawiatura i ekran jak w laptopie

Jeden z głównych problemów jaki napotykamy podczas pracy biurowej na smartfonie, to wprowadzanie dłuższych tekstów i edytowanie złożonych dokumentów. Wprowadzanie tekstu na klasycznym smartfonie sprawdza się, o ile treść nie jest zbyt długa, a słownictwo nie wykracza poza wbudowany słownik. Jednak pisanie dłuższego dokumentu lub maila jest z pewnością mniej wygodne na klawiaturze zajmującej jedną trzecią ekranu. Jednocześnie klawiatura ekranowa zajmująca część ekranu utrudnia podgląd arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów, pogarszając czytelność i utrudniając edycję.

LG G8X rozwiązuje ten problem dla każdej aplikacji korzystającej z klawiatury ekranowej. Gdy podłączymy dodatkowy ekran i obrócimy smartfon do pozycji horyzontalnej, dolny ekran w całości wypełnia klawiatura, a górny ekran w całości poświęcony jest wyświetlaniu treści. Oba ekrany połączone są zawiasem, umożliwiającym swobodną regulację kąta nachylenia obu elementów. W efekcie otrzymujemy urządzenie na wzór laptopa, w którym klawiatura fizyczna została zastąpiona drugim ekranem dotykowym.

Wyświetlenie klawiatury na dotykowym ekranie, w zamian fizycznych przycisków, niesie ze sobą dodatkowe korzyści umożliwiając dostosowania układu klawiszy. Nadal można wyświetlić zestaw symboli zamiast liter, czy przejrzeć emotikony wykorzystując całą powierzchnię dodatkowego ekranu. Jeśli piszemy trzymając telefon w ręku, zamiast na stole, możemy rozsunąć klawisze na boki, tak aby łatwiej sięgnąć do nich kciukami.

Zrzuty ekranu to teraz bułka z masłem

Systemowa klawiatura ekranowa ma również funkcję łatwego załączania zrzutu drugiego ekranu do dowolnej aplikacji obsługującej załączniki w postaci obrazów. Po naciśnięciu przycisku wyświetlanego na belce ponad klawiszami numerycznymi zrzut drugiego ekranu zostanie automatycznie wykonany i dodany do e-maila, konwersacji w Messengerze czy notatce w aplikacji Keep. Nie trzeba będzie szukać obrazu na liście – zostanie umieszczony w oknie edycji natychmiast po jego wykonaniu. Tym sposobem możemy łatwo podzielić się tym co oglądamy na drugim ekranie, nie przerywając edycji lub konwersacji.

Jutro więcej na temat możliwości przeglądania internetu przy wykorzystaniu dwóch ekranów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: