TOP5 zalet flagowca LG

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
LG Wing

LG Wing to chyba najbardziej innowacyjny smartfon 2020 roku. Jest niepowtarzalny dzięki swojej konstrukcji obrotowego ekranu. Warto LG Wing poświęcić więcej uwagi, aby w pełni docenić przemyślany design, dzięki któremu rozbudowano funkcjonalność, nie ujmując nic z wygody formy klasycznego smartfonu. A wszystko to zbudowane na mocnej specyfikacji z obsługą sieci 5G.

Obrotowy ekran

Obrotowy ekran jest wyróżnikiem LG Wing i nie sposób od niego nie zacząć. LG udało się połączyć design klasycznego smartfona z nowymi możliwościami dodatkowego wyświetlacza. Już sam fakt, że dodatkowy ekran mamy zawsze przy sobie zachęca, by z niego często korzystać. Przejście w tryb podwójnego ekranu można wykonać trzymając telefon w jednym ręku. To wszystko oznacza, że wybierając LG Wing dostajemy dużo nowych możliwości, nie tracąc niż z wygody klasycznego smartfonu. Same wyświetlacze są też z najwyższej półki, są wykonane w technologii OLED. Główny wyświetlacz ma przekątną 6,8 cala i rozdzielczość FHD+ 2460 x 1080 pikseli, a dodatkowy 3,9 cala i rozdzielczość 1240 x 1080 pikseli.

LG Wing

Aplikacje dostosowane do podwójnego ekranu

Oprócz uruchomienia dwóch różnych aplikacji obok siebie na dwóch ekranach, na przykład nawigacji i Spotify, LG Wing oferuje także wersje aplikacji specjalnie zaprojektowane z myślą o podwójnym wyświetlaczu. Podczas oglądania YouTube z głównym ekranem obróconym do pozycji poziomej można wygodnie trzymać telefon jedną ręką za dodatkowy wyświetlacz. To na nim znajdują się wszystkie elementy sterujące odtwarzaniem wideo, a więc są zawsze pod ręką. Gdy przyjdą powiadomienia w trakcie oglądania to pojawią się na dodatkowym wyświetlaczu.

Gdy chcemy napisać dłuższy tekst np. maila to możemy pisać na dodatkowym wyświetlaczu albo odwrócić telefon i wówczas klawiatura zajmie cały główny ekran w poziomie, zbliżając się rozmiarami do klawiatury na tablecie, a tekst edytowany będzie widoczny na dodatkowym wyświetlaczu.

Niektóre gry także wykorzystują dodatkowy ekran. Podczas gry w Asphalt 9 na dodatkowym ekranie wyświetlana jest mapa trasy, która nie przysłania widoku podczas jazdy.

LG Wing

Gimbal bez gimbala

W LG Wing obrotowy ekran nie jest jedyną innowacją. Cyfrowy gimbal replikujący wiernie funkcje mechanicznego stabilizatora to kolejna unikatowa funkcja. W cyfrowym gimbalu mamy funkcje blokady horyzontu i nachylenia, tak aby nagrania były zawsze wypoziomowane, blokowania samego horyzontu, a także płynne podążanie za ruchami operatora we wszystkich kierunkach w trybie FPV. Możliwe jest także zablokowanie wszystkich osi, wówczas nawet obrócenie telefonu o 360 stopni nie spowoduje obrócenia widoku na nagraniu niczym w najnowszych kamerach sportowych.

Wszystkie elementy sterujące są cały czas dostępne i nie zasłaniają podglądu kadru, gdyż znajdują się na dodatkowym ekranie.

Szerzej o gimbalu w LG Wing pisaliśmy tutaj

LG Wing

5G

LG Wing obsługuje 5G we wszystkich polskich sieciach. Już dziś możemy cieszyć się wysokim transferem i niskim opóźnieniem w technologii 5G w wielu miejscach w kraju, a budowa sieci 5G będzie tylko przyspieszała. We flagowcu LG nie zabrakło także dwuzakresowego WiFi ac, najnowszego Bluetooth 5.1 i NFC.

Komplet świetnych aparatów

LG Wing oferuje użytkownikom główny aparat o matrycy 64 megapiksele z jasnym obiektywem F/1.8, wyposażony w PDAF oraz stabilizację optyczną. Aparat świetnie radzi sobie w dzień i w nocy. Pozwoli zrobić szczegółowe zdjęcia, a także nagrać wideo 4K w 60 klatkach na sekundę.

Drugi aparat oferuje superszeroki kąt widzenia, którego LG było prekursorem w smartfonach. Ma on rozdzielczość 13 megapikseli, wysoką jasność F/1.9 i 117 stopni kąta widzenia.

Trzeci aparat powstał specjalnie z myślą o funkcjach cyfrowego gimbala i nagrywania wideo. Musiał spełniać określone standardy w tym jeszcze szerszy kąt widzenia 120 stopni, aby można było przesuwać kadr podczas filmowania bez obracania samego smartfonu. Takie wyspecjalizowanie poszczególnych aparatów pozwala osiągnąć najlepsze efekty.

Jakby ruchomych elementów w LG Wing było mało, aparat do selfie jest wysuwany (dzięki temu nie mamy znienawidzonego notcha), ma rozdzielczość aż 32 megapikseli i jasność F/1.9. Pozwala robić wysokiej jakości autoportrety.

LG Wing

Podsumowanie

To wciąż nie wszystkie zalety LG Wing, można jeszcze wymienić baterię 4000 mAh z ładowaniem bezprzewodowym i Quick Charge 4.0+, czy mocną specyfikację ze Snapdragonem 765G oraz 8 GB RAM. Postanowiliśmy jednak skupić się na tym, co czyni LG Wing naprawdę jedynym i niepowtarzalnym wyborem na rynku smartfonów. LG Wing jest przy tym bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu, czego nie można powiedzieć o wszystkich innowacjach wprowadzanych w smartfonach i nie tylko. Dlatego proponujemy spróbować czegoś zupełnie nowego, ale nie stworzonego tylko „dla sztuki”.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: