Lipiec 2001 - Chiny komórkowym nr 1

Newsy
Opinie: 3

Chiny stały się największym rynkiem telefonii komórkowej na świecie, wyprzedzając tym samym dotychczasowego lidera USA. Według rzecznika chińskiego ministerstwa przemysłu IT, Wang Lijiana, pod koniec lipca w Chinach było 120,6 miliona abonentów telefonii komórkowej. W Stanach w tym samym czasie liczba abonentów wynosiła 120,1 miliona (według danych the Cellular Telecommunications and Internet Association). Prawdopodobnie już w 2002 China Mobile stanie się największym operatorem sieci komórkowej na świecie, wyprzedzając Vodafone.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2001-08-14 19:25
  ja tam czekam na moment kiedy zacznie sie wyscig zbrojen ;) miedzy usa a china , wowczas mozemy sie spodziewac bardzo szybkiego postepu technologicznego tak samo jak dzialo sie za czasow zimnej wojny--) zreszta dzieki niej mamy miedzy innymi Internet :) btw. moze zaczna wreszcie jakies fajne komorki robic ;))
  0
 • Users Avatars Mini
  Master pisze: 2001-08-15 19:18
  Chyba nie myślisz, Franek!!! A jak komuś drgnie palec na czerwonym guziku, to zamiast dostać gadżety technologiczne zostaniesz zdmuchnięty z powierzchni ziemi (razem z innymi cwaniakami). A tak poza tym to Chinom daleko do wyścigu zbrojeń - już prędzej ponownie Rosja !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  tucoss pisze: 2001-08-15 20:03
  Obaj panowie jesteście śmieszni! Wprawdzie USA swoje stosunki dyplomatyczne i z Chinami i z Rosją ma chwiejne, ale np: z Koreą Pólnocną nawet takich niema, a jak wiadomo "wspaniały przywódca Kim Dzong IL" do zrównoważonych i normalnych ludzi nie należy! W końcu (cytuję KDzILA): "Korea Pólnocna nie stanowi zagrożenia dla państw, które uznają jej suwerenność"! To jest moja opinia na ten temat - jednak ani rosyjskich palantów, ani chinskich komunistów nie można całkowicie wykluczyć - historia lubi się powtarzać, a jaka była każdy wie! Pozdrawiam
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: