Liudmila Climoc nową szefową Orange Polska

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Liudmila Climoc nową szefową Orange Polska

1 września 2023 r. Julien Ducarroz, po zaakceptowaniu przez tamtejszą Radę Dyrektorów, obejmie stanowisko prezesa Orange Romania.

Od września prezeską Orange Polska zostanie Liudmila Climoc.

Orange Polska będzie trzecim krajem Grupy Orange, w którym Liudmila Climoc obejmie stanowisko prezeski zarządu.

Climoc posiada 25 lat doświadczenia w telekomunikacji.

W 2008 r. została prezeską Orange Moldova, a od 2016 kieruje Orange Romania.

Rumunia jest pierwszym krajem w Grupie Orange, który uruchomił 5G.

Po trzech latach spędzonych w Polsce z powodów osobistych wracam do Rumunii. Znam Liudmilę bardzo dobrze i jestem przekonany, że wraz z zespołem Orange Polska poprowadzi firmę na ścieżce dalszego zrównoważonego rozwoju – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

W ciągu siedmiu lat jej prezesury, Liudmila i jej zespół w Rumunii zrealizowali wiele innowacyjnych projektów, takich jak uruchomienie usług 5G, wykazując się kreatywnością, entuzjazmem i niesłabnącą energią. Co ważniejsze, Ludmila przeprowadziła transformację Orange Romania z operatora komórkowego w operatora konwergentnego. Jest przywódczynią o wysokich kompetencjach i jestem przekonana, że jest w stanie zapewnić zrównoważony wzrost i kontynuować misję Juliena w Polsce – powiedziała Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, wiceprezeska Grupy Orange odpowiedzialna za Europę (poza Francją).

Liudmila Climoc dołączyła do Grupy Orange w 1998 roku i zajmowała szereg stanowisk kierowniczych do 2008 roku, kiedy awansowała z Dyrektorki Sprzedaży i Dystrybucji na Prezeskę zarządu Orange Moldova.

Urodzona w 1975 roku, Climoc ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Mołdawii i posiada tytuł Executive MBA programu Newport University USA/ProEra Moldova w latach 2011-2013.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: