Grupa Cyfrowy Polsat ma LTE TDD na 2600 MHz

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Grupa Cyfrowy Polsat jako pierwszy operator w Polsce wdraża w swojej sieci LTE Plus Advanced technologię TDD w paśmie 2600 MHz.

Oznacza to, że oferuje swoim klientom dostęp do Internetu wykorzystując w sumie 95 MHz różnych nośnych LTE.

Wprowadzenie technologii TDD ma na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach.

Obecnie działa już kilkadziesiąt stacji LTE TDD na terenie całego kraju.

TDD (Time Division Duplex) i FDD (Frequency Division Duplex) to dwa różne sposoby realizacji transmisji danych w LTE.

Różnica między nimi polega na sposobie wykorzystania częstotliwości do transmisji do i od klienta: technologia FDD używa dwóch, na stałe rozdzielonych, fragmentów pasm do transmisji w obu kierunkach w tym samym czasie, natomiast technologia TDD używa jednego, wspólnego fragmentu pasma do naprzemiennej w czasie transmisji downlink/uplink.

Na potrzeby technologii TDD i FDD wykorzystywane są również nieco inne fragmenty pasm dzięki czemu Grupa Cyfrowy Polsat oferuje już dostęp do Internetu z wykorzystaniem 60 MHz w paśmie 2600 MHz (nośna 20 MHz FDD oraz dwie nośne 2x20 MHz TDD). Podobnie jak w przypadku innych nośnych LTE, nowe zasoby częstotliwościowe można również agregować z innymi nośnymi FDD.

Wdrożenie TDD w sieci LTE Plus Advanced wymaga odpowiedniego sprzętu wspierającego tę technologię od strony klienta (router domowy ODU-IDU 300, wybrane modele smartfonów).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: