Lucent podpisał kontrakt z Telekomunikacją Polską

Newsy
Żródło: Lucent Technologies
Opinie: 5

Lucent Technologies ogłosił, że został wybrany przez Telekomunikację Polską do rozbudowy ogólnokrajowej szkieletowej sieci optycznej DWDM. W ramach umowy Lucent dostarczy dodatkowy sprzęt optyczny w celu zwiększenia przepustowości sieci optycznej TP niezbędnej do obsługi nowych usług IP.
Lucent rozbuduje istniejącą ogólnopolską sieć szkieletową zbudowaną w oparciu o systemy WaveStar OLS 400/800G, część rozwiązania WaveStar OLS 1.6T. W październiku 2001 roku Lucent zakończył budowę ogólnopolskiej szkieletowej sieci optycznej TP – jednej z najnowocześniejszych sieci optycznych w Europie, łączącej 19 polskich miast o rekordowej przepustowości 400 Gb/s – i jest jedynym dostawcą techniki DWDM dla międzymiastowej szkieletowej sieci optycznej TP. Umowa na rozbudowę sieci umożliwi TP dodanie kolejnych kanałów 2,5 G i 10G znacznie zwiększając łączną przepustowość sieci w celu obsługi szerokopasmowego dostępu oferowanego dla klientów indywidualnych i biznesowych.

“Wiodące w branży rozwiązania DWDM Lucenta znacznie zwiększyły przepustowość naszej sieci umożliwiając nam oferowanie klientom szerokopasmowych usług o wysokiej jakości ,” powiedział Tadeusz Gruca, Dyrektor Pionu Sieci w Telekomunikacji Polskiej. “Wierzymy, że ta rozbudowa pozwoli nam utrzymać wiodącą pozycję dostawcy usług transmisji danych w Polsce i optymalnie wykorzystać istniejącą infrastrukturę sieciową.”

"Cieszymy się, że będziemy kontynuować współpracę z TP oferując naszemu klientowi większą przepustowość i pomagając TP dostarczać usługi poprzez sieć szkieletową," powiedział Andrzej Dulka, Dyrektor INS na Polskę w Lucent Technologies. "Decyzja TP o kontynuacji współpracy z Lucentem w tej dziedzinie świadczy o jakości naszej oferty DWDM i potwierdza, że jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klienta w zakresie dostaw i wdrażania rozwiązań.”

Opracowany w Laboratoriach Bella WaveStar OLS 1.6T jest wysoce wydajnym systemem DWDM. Oferuje do 160 10-Gb/s długości fali o łącznej przepustowości 1,6 Tb/s w jednym światłowodzie oraz otwartą architekturę umożliwiającą działanie w środowisku wielu dostawców. System pomaga operatorom dostarczać klientom usługi szerokopasmowe oraz rozszerzać ich możliwości jednocześnie gwarantując efektywny zwrot z inwestycji poniesionych w istniejącej sieci.

Ostatnio Lucent podpisał kontrakty na dostawę systemów DWDM z KT oraz Hanaro Telecom w Korei Południowej oraz Česky Telecom.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: