Lucent pracuje nad bezpiecznym systemem przenośnej transmisji danych dla przedsiębiorstw

Newsy
Żródło: Lucent Technologies
Opinie: 10

Lucent Technologies poinformował o podjęciu, wraz z kilkoma innymi wiodącymi firmami z branży telekomunikacyjnej i informatycznej, strategicznej inicjatywy mającej na celu opracowanie systemów, które ułatwią operatorom komórkowym oferowanie klientom korporacyjnym bezpiecznego i łatwego w użyciu bezprzewodowego dostępu do danych z dowolnej lokalizacji. 

Lucent pracuje z firmami Agere Systems (ORiNOCO® Wireless Networks), HP, iPass, ipUnplugged oraz Sierra Wireless nad wspólnym opracowaniem, wprowadzeniem na rynek i sprzedażą pakietu Secure Mobile Data Solution for Enterprises. Inicjatywa ta jest kluczowym elementem strategii Lucenta mającej na celu przyspieszenie wprowadzenia usług szybkiej przenośnej transmisji danych dla przedsiębiorstw. 

Ten zintegrowany pakiet rozwiązań umożliwi klientom korporacyjnym dostęp do najważniejszych aplikacji chronionych przez firmowe zapory "firewall", takich jak e-mail, firmowe bazy danych i wewnętrzne aplikacje sieci WWW, za pośrednictwem sieci bezprzewodowych trzeciej generacji (3G) CDMA2000™ i UMTS, a także bezprzewodowych sieci lokalnych (LAN), zarówno w siedzibie przedsiębiorstwa, jak i z publicznych punktów dostępowych. 

"Lucent przeprowadził zakrojone na szeroką skalę wstępne badania w wielu firmach na całym świecie i stwierdził, że w środowisku klientów korporacyjnych istnieje ogromne zapotrzebowanie na bezpieczne systemy szybkiej przenośnej transmisji danych, oraz świadomość konieczności poniesienia kosztów tego typu usług w celu osiągnięcia zamierzonej wydajności" - mówi John Marinho, wiceprezes ds. zarządzania ofertami w Lucent Mobility Solutions. "Celem tej inicjatywy podjętej wspólnie z naszymi partnerami jest doprowadzenie do tego, aby wprowadzanie usług szybkiej przenośnej transmisji danych stało się dla operatorów komórkowych łatwiejsze i tańsze."

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-30 13:11
  Kombinują jak mogą ale ludzi zwalniają.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-30 13:38
  Lucent pracuje nad bezpiecznym systemem przenośnej transmisji danych dla przedsiębiorstw.... ,pytanie,czy jest jakiś naprawdę bezpieczny system,każdy jest do złamania,a postęp technologiczny w komputerach tylko w tym pomaga.A takie systemy sa coraz droższe,zreszta ostanie wiadomości o Polakach,którzy weszli do systemu Pentagonu dobitnie o tym swiadczy.
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-07-30 14:56
  **Kan** tak zawsze było i będzie. Co wymyśli jakis człowiek to i tak znajdzie się jakiś inny co to obejdzie, złamie kody i inne tam historyjki :P
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-07-30 14:59
  Ale wiem ze Lucent Tech. to poządna firemka :P
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-07-30 15:11
  Nowy kłopot dla hackerów! Ale ktoś musi zarobić, a ktoś stracić!Pewniejsze zabezpieczenie danych to większe pieniądze i tak dalej i tak dalej...
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-30 15:24
  jest to potrzebne
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-30 16:18
  Pewnie że potrzebne, tylko zbliża sie dzieńw którym nie wyślesz prywatnego e-maila do cioci do stanów, albo SMSika z bramki w pracy albo nie zajrzysz na strone GOL bo firewall wyśietli ci komunikat "nie można wyświetlić strony" lub "klient sieci nieuprawniony do otwarcia strony" Pieknie nie?
  0
 • Users Avatars Mini
  vassago4 pisze: 2002-07-30 16:19
  bezpieczny? nie ma bezpiecznych rzeczy. Co da sie napisac to i da sie zlamac, normalka.
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-31 01:15
  VASSAGO4: Gdyby tak nie było nikt by nie pisał nowych programów antywirusowych, zabezpieczających, kodujących i sam jeszcze nie wiem jakich.Chodzi o ten krótki okres czasu jaki trwa od momentu wprowadzenia nowego oprogramowania zabezpieczającego do momentu pierwszego jego złamania - i tu juz wtedy trzeba wprowadzić nowy system a najlepiej bezpośrednio przed złamaniem. A koło sie toczy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-31 12:02
  Walka na rynku trwa, a tylko najmocniejsi przezyja!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: