Lucent rozszerza umowę ramową z Telekomunikacją Polską

Newsy
Żródło: Lucent Technologies
Opinie: 5

Lucent Technologies ogłosił rozszerzenie umowy ramowej z Telekomunikacją Polską na dostawę i instalację rozwiązań komutacyjnych i dostępowych z oferty Lucenta. Wartość rozszerzonej umowy wynosi 30 milionów Euro.

"Pragniemy cały czas oferować naszym klientom nowe produkty i usługi w oparciu o  nowoczesne sieci głosu i danych, oraz zapewniać im możliwość wyboru odpowiedniej oferty w zależności od potrzeb", powiedział  Tadeusz Gruca, Dyrektor Pionu Sieci w Telekomunikacji Polskiej.  "Rozwiązania, które kupujemy od Lucenta w ramach umowy są niezawodne, skalowalne i umożliwiają nam elastyczny rozwój i modernizację sieci, a co za tym idzie, szybką reakcję na wymagania klientów."

W ramach umowy TP może kupować rozwiązania i  usługi z oferty komutacyjnej i dostępowej Lucenta, które służyć będą do przeprowadzenia cyfryzacji sieci, jak również do zapewniania abonentom nowoczesnych usług głosu i danych. Lucent dostarczy między innymi systemy dostępowe FITL AnyMedia produkowane w zakładzie Lucenta w Bydgoszczy.

  "Z radością kontynuujemy naszą współpracę z TP przy modernizacji sieci, która ma za zadanie oferować abonentom szeroki wybór nowoczesnych usług," powiedział  Andrzej Dulka, Dyrektor INS na Polskę w Lucent Technologies. "Jesteśmy dumni, że nasze uniwersalne systemy dostępowe AnyMedia, które będą wykorzystywane przez TP do świadczenia usług głosowych i danych, w tym usługi Neostrada w całym kraju, są produkowane w Polsce." Zakład produkcyjny w Bydgoszczy został nabyty przez Lucenta w 1992 roku, a produkcję systemów AnyMedia(R) rozpoczął na początku 2000 roku.

Obecnie fabryka Lucenta w Bydgoszczy, mająca status Centrum Integracji Systemów Telekomunikacyjnych, jako jedyna tego typu jednostka Lucenta w Europie, zajmuje się głównie montażem końcowym, testowaniem i integracją systemów komutacyjnych 5ESS(R) oraz systemów dostępowych AnyMedia, które produkowane są na potrzeby klientów Lucenta w całym regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Według rankingu Computerworld TOP 200 Lucent jest największym producentem sprzętu telekomunikacyjnego w Polsce.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: