Mała popularność kont e-mail w ofercie polskich operatorów

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 43

Obsługa kont poczty elektronicznej dostępna w ofercie polskich operatorów komórkowych cieszy się małym zainteresowaniem wśród klientów sieci. Według zapewnień przedstawicieli operatorów, usługi te mają jednak generować zyski.

W sieci Plus GSM takie usługi noszą nazwę Plusnet, w sieci Era - Eranet, a w Idei mBox.

"Z usług mBox korzysta obecnie, po miesiącu od startu, około 20 tys. osób. Usługę kierujemy do klientów, którzy cenią sobie dostęp do poczty elektronicznej za pośrednictwem różnorodnych urządzeń - komputerów PC, telefonów komórkowych lub urządzeń typu PDA" - informuje Jacek Kalinowski, rzecznik sieci Idea.

"Spośród ponad 40 tys. użytkowników Plusnetu, 40 proc. wybrało pakiet srebrny, a 30 proc. zielony. Pozostała część to użytkownicy telefonu na kartę" - informuje Ryszard Woronowicz, rzecznik prasowy Polkomtela.

Usługi prowadzenia elektronicznych kont pocztowych cieszą się umiarkowanym powodzeniem wśród klientów telefonii komórkowej. Z usług tego typu korzysta kilkadziesiąt tysięcy spośród ponad 4 mln klientów każdego z operatorów. Jednak przedstawiciele sieci komórkowych mówią o zyskach z tego wycinka działalności, a także zapowiadają w przyszłości rozwijanie tego segmentu usług.

- W odróżnieniu od usług darmowych kont pocztowych, usługa poczty elektronicznej świadczona przez nas jest dochodowa - generuje przychody z aktywacji, abonamentu oraz z ruchu w sieci. Z uwagi na łatwy dostęp do poczty z telefonu komórkowego znajduje uznanie u coraz większej grupy klientów - twierdzi Jacek Rekos, dyrektor departamentu mobilnych usług dla rynku prywatnego PTC, operatora sieci Era.

Przedstawiciel Idei nie wypowiada się o przychodach z usługi mBox. "Czas zwrotu z inwestycji w przypadku takiej usługi jest liczony w miesiącach, dlatego też dyskusja o dochodowości usługi po miesiącu od chwili jej uruchomienia byłaby mało merytoryczna" - uważa Jacek Kalinowski.

Opinie:

Opinie archiwalne (43):

Komentuj

Komentarze / 43

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 11:13
  Gdyby działanie m-Box idei było takie jak powinno być byłaby to najlepsza oferta u nasych opów.
  0
 • Users Avatars Mini
  balta pisze: 2003-01-08 11:17
  a powinno być inaczej ... kontakt przez emila jest dobry tylko zeby ktos to czytał... a pozatym to chyba dobra droga do kontaktu z abonentem nwet w sprawie promocji.. i newsów. powinni sie postarac o duze skrzynki i gratisowe
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 11:21
  Przedstawiciel Idei nie wypowiada się o przychodach z usługi mBox,problem w tym,że jest to usługa promocyjna darmowa dla klientów NIO w układzie standart,ale odstrasza całym pakietem złych rozwiązań,już nie mówiąc o szybkości dzialania,ale także tym że miała być lepsza w rozwiązaniach od poprzedniej Idea Net.A okazało się,że wiele rozwiązań poprzedniej poczty było o niebo lepszych niż dzisiejsza opcja jak choćby:czytanie poczty,powiadamianie,czy reguły wiadomości,likwidacja konta.Nie mówiąc o prozaicznej sprawie jaka jest częsty napis "strona niedostępna".Doskwiera też brak możliwości wejścia na pocztę bezpośrednio bez wchodzenia na Portal Idea.
  0
 • Users Avatars Mini
  tommen1 pisze: 2003-01-08 11:23
  mam konto na mboxsie,uważam że jest to najgorzej dziełająca strona w sieci(mam łącze do 512)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 11:28
  Według mnie m-Box bedzie miał powodzenie i to duże jeżeli pogłoski o płatnych bramkach internetowych okażą się prawdziwe.wtedy otrzymanie tych 100 sms-ów miesięcznie może być sygnałem do aktywowania takiej usługi pocztowej.A jeżeli pogłoski o połączeniu z Orange w czerwcu się sprawdzą,to może tak się stać.Wskazuje na to też promocja darmowa skrzynek do czerwca.
  0
 • Users Avatars Mini
  marc pisze: 2003-01-08 11:37
  Ja korzystam z darowego konta,platne konto w plusnet.nie oferyje az tak wielu dodatkowych uslug aby mnie skusic,calkowicie wystarcza mi moj obecny adres
  0
 • Users Avatars Mini
  Komar pisze: 2003-01-08 11:42
  Hehe, ze akurat w mbox w idei jest malo popularny to sie nie dziwie. Z taka awaryjnoscia to sie dawno juz nie spotkalem. Zalozylem konto na m-boxie zaraz jak wystartowal i szybko dalem sobie z tym spokoj. Co do pozostalych operatorow to nie oferuja zadnych rewelacji w porownaniu z innymi platnymi serwisami np. home.pl gdzie za 50zl/rok jest szybka skrzynka 50MB z powiadamianiem SMS i brak limitu pojedynczej przesylki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 11:48
  Komar***tak nawiasem,to powiadamianie na Idee i dzie w tym home.pl,czy jest tak jak na Panoramie Firm,że w dniu zaistnienia tokena na idei okazalo się,że korzystali z darmowej skrzynki robiąc sobie reklamę.Zastanawiam się,czy w tym wypadku nie jest tak samo,bo wiele skrzynek powiadamianie oferuje,ale nie do idei.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawcio pisze: 2003-01-08 11:54
  za duze oplaty-jezeli tego nie zmienia , z tych uslug beda korzystali tylko ci ktorzy ich bardzo potrzebuja, reszta zadowoli sie darmochą na portalach
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2003-01-08 11:55
  Mam plusnet i sobie chwale. Powiadamianie jest bezbłędne i czesto sie przydaje kiedy czekasz na waznego maila. Co do wad to mogliby wrzucic skaner antywirusowy (jak chociazby w wp.pl). Cena tez przystepna bo 6,10 zł za miesiac (chyba ze vat jest 7% ?). Mam to konto od poczatku plusnetu i sie nie zawiodlem, baa, moge szczerze polecic.
  0
 • Users Avatars Mini
  marc pisze: 2003-01-08 11:59
  Pawcio;darmocha na portalach nie jest taka zla,bo i powiadomienia sms sa a i pojemnosc skrzynek wystarcza calkowiceie dla tekiego zwyklego smiertelnika
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 12:03
  CiepliX***możesz polecić,ale tylko jak myślę posiadacza aktywki w Plusie,m-Box oferuje każdemu nawet nie posiadającemu telefonu.A z drugiej strony coraz mniej jest dobrych darmowych kont w necie.Opłata za konto przy pomocy np.sms-a,czy faktury,to wygoda i obniżenie kosztów.A to oferują opy.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2003-01-08 12:03
  Myślę, że jeszcze za wcześniej mówic o małej popularności. Jeszcze mało osób słyszało o tej mozliwości. W przyszłości będzie na pewno dużo bardziej popularna.
  0
 • Users Avatars Mini
  biedny pisze: 2003-01-08 12:09
  marc ; \"darmocha na portalach nie jest taka zla,bo i powiadomienia sms sa \" Witam ! Możesz napisać na których darmowych portalach jest powiadomienie SMS ? Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 12:11
  GAGA*** mało osób słyszało?o czym Ty piszesz.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sumik pisze: 2003-01-08 12:38
  Używam plusnetu zielonego bo srebrny z 5 pln nie wydaj się być atrakcyjny. Jakby był za 2 pln to skorzystałbym z oferty a na razie się wacham pomiędzy lepszym pakietem w wp a srebrnym w plusnecie
  0
 • Users Avatars Mini
  STASZEK pisze: 2003-01-08 12:54
  Plusnet (zielony = darmowy) chodzi bardzo dobrze (ulepszyli ściaganie załączników, powiadomienia natychmiastowe, nawet odsuchanie głosowe z telefonu, czy sprawdzenie SMSem na 369, tylko filtrow nie ma, ale za darmo to BARDZO GODNY POLECENIA DODATEK DO TELEFONU.
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2003-01-08 13:49
  Z mBox'em Idea dała ciała ... i ciągle jeszcze daje ;-) Sami możecie spróbować tego miodu ... Ci z Idei abonamentowej za darmo ... polecam jak ktoś lubi podnieść sobie poziom adrenaliny ... Pan Kalinowski mógłby przy tej okazji wszystkich przeprosić, poinformować, że jeszcze nie działa tak jak powinno ... od razu mogli nazywać to usługą testową ... ja sie sparzyłem na długo ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2003-01-08 13:54
  A ja się nie dziwię użytkownikom, dziwię się operatorom, że się dziwią ;-) Duży biznes ma komercyjne konta u dostawców, którzy załatwiają im sprawę kompleksowo. Mały biznes i "fizyczni" mają darmowe konta na... powszechnie znanych serwisach (i to jest śmieszne - dla mnie przynajmniej). Ale właśnie nie ma się co dziwić - jaka promocja taki popyt. Po prostu mało kto wie, że istnieje w Plusie takie super rozwiązanie jak PlusNet (i tutaj wcale nie zamierzam być stronniczy, bo mam trzy inne komercyjne konta u różnych dostawców, więc mam do czego porównywać), które jest naprawdę profesjonalnym kontem e-mail i ma, szczególnie Srebrne, dużo większe możliwości niż np. komercyjne konto w onet.pl. Pomijam kwestie pojemności - mam konta od 10 do chyba 64 MB (na onet.pl właśnie) i przy "normalnym" korzystaniu nie jest to argument. Podobnie jest u innych operatorów...
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2003-01-08 14:02
  Wszyscy znajomi, którym powiedziałem o Plusnecie (siłą rzeczy będę na ten temat mówił, bo jestem abonentem Plusa), najnormalniej mi dziękują... Część z nich założyła konto "darmowe" Zielone, część płatne Srebrne likwidując, bądź pozostawiając na spam z serwisów na których przy rejestracji trzeba podawać e-mail konta darmowe. Sam mam Zielone - przy trzech komercyjnych, bez przesady dodatkowo 5 złotych miesięcznie już za kolejne konto płacił nie będę, i jestem z niego najbardziej zadowolony mimo, że stosunkowo niewielkie i ma ograniczenie wielkości przesyłki (mam jedno, gdzie do 30 MB mogą być pojedyncze przesyłki). Zatem Panowie Rzecznicy nie dziwcie się tylko jakieś postery w salonach postawcie - ulotka "Twój e-mail dotrze za tobą wszędzie" (mimo, że to święta racja) nie załatwia sprawy :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  fian pisze: 2003-01-08 14:47
  Korzystam z Plusnetu. Eranetu, i mBox-u. W tym ostatnim oczywiście jak się uda....
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2003-01-08 14:58
  *** fian *** Mi dziś się nie udaje ... jeszcze mam nadzieję, ale wiadomo czyją jest matką ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2003-01-08 15:17
  Mniejsza o koszty akywacji; koszty obslugi sa troche za wysokie w naszych sieciach-stad male zainteresowanie usluga.
  0
 • Users Avatars Mini
  Athlon pisze: 2003-01-08 15:22
  Nie dziwie się że jest tak nikłe zainteresowanie uługami kont e-mail w polskich sieciach GSM, bo ja np. bedąc abonentem Ery na peno nie zapłacę za korzystanie z tej usługi 10 zł + VAT miesięcznie skoro jest wiele innych miejsc (portali) z darmową poczta elektroniczną. A jedyna zaleta kont e-mail w GSM jest przychodząca informacja ze mam e-mail w skrzynce. A jesli chciałbym odczytać tego maila to idzie następna kasa za przesłanie kazdej częsci wiadomosci która dotarła na moje konto. Nie, za takie coś za te pieniądze to ja dziękuję !!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Aleks pisze: 2003-01-08 15:25
  Ja mam konto na Plusnecie i jeste zadowolny, użytkouje Simplusa a poczta kosztuje mnie 1,16 zł rocznie!
  0
 • Users Avatars Mini
  grzesiu_ pisze: 2003-01-08 15:45
  posiadam dwa konta na plusnecie i szczerze mowiac jest to jedna z lepszych dostepnych ofert. powiadomienia przychodza zaraz po pojawieniu sie maila, skrzynka dostepna zawsze i wszedzie (WAP, WWW, dostep glosowy - jedyne takie rozwiazanie w "polskim internecie"), koszty jego utrymania rocznie tak jak pisal poprzednik naprawde niewielkie. polecam. grzesiu_
  0
 • Users Avatars Mini
  rulez pisze: 2003-01-08 15:51
  Aleks oraz wlo: ja tez mam konto w plusnecie i nie jestem do konca zadowolony. Od jakiegos czasu zdazalo mi sie, ze dostalem wirusa, napisalem do admina plusnetu z pretesjami, ze maja cieki skaner anty wirusowy. Ku mojemu zdziwieniu dostalem odpowiedz od niego, ze oni nie moja zadnego skanera antywirusowego !!!! Po tym fakcie zmienilem profil skrzynki z srebrnego na zielony (nie bede placil za taki brak kompetecji operatora) co z tego, ze moglem zrobic sobie filtrowanie powiadomien czy dwa dodatkowe aliasy jak nie bylo czegos tak niezbednego w dzisiejszych czasach. Pozostalem w plusnecie tylko dlatego, zeby nie zmieniac adresu mail.
  0
 • Users Avatars Mini
  dexter pisze: 2003-01-08 16:01
  "Mała popularność kont e-mail w ofercie polskich operatorów" - bo karząsobie płacić za coś co powinno być dodatkową usługą wliczoną w abonament (w wysokość abonamentu jaka jest obecnie - rzeby czasem nie podwyższyli abonamentu wszystkim i uraczyli nas kontem). Jak zrobią tą usługę całkowicie bezpłatną... może będzie większe zainteresowanie. Pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  staples pisze: 2003-01-08 16:12
  Ja jestem zadowolony z Plusnet mam darmowe konto zielone za które płaci się 5zł aby je aktywować bez żadnego abonamentu. Potwierdzenie SMS działa jak należy ma ono 10 mega moze troszki mało ale żadko nawet to zapełniam. Służy mi ono do ważnych wiadomości ze wzgledu na niezawodne potwierdzenie sms. Ostatnio weszła funkcja odczytywania wiadomości i odpowiedź na nie głosowa, ciekawa całkiem funkcja. Można się też połaczyć oczywiście przez wap i www oraz w starszych modelach odczytać wiadomość prze SMS.Jest to bardzo ciekawa propozycja dla każdego abonenta Plusa.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-08 16:42
  golem***gdyby m-Box działał tak jak było w imprezie na otwarcie;)zresztą news na GOL-u był,to po kilku małych zmianach byłby najlepszą ofertą w sieci jeżeli chodzi o operatorów GSM,Ale udała im się tylko impreza otwarcia i wielka biba,bo okazała się jak narazie wielka klapa i to płatna.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  bodzio pisze: 2003-01-08 16:53
  ja od ponad roku mam konto w simplusnecie. usluga tania, bo tak jak pisal Aleks*** cena ok 1.20 zl / rok , profil podobny co konto "zielone" w abonamencie plusa no i jestem zadowolony. Oferta plusa wydaje sie byc najlepsza ze wszystkich operatorow. pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Nicek pisze: 2003-01-08 16:57
  Nie korzystam, bo mam konto shellowe, a konto dodawane do komórki nie daje zaledwie cząstkę tego, co daje konto shellowe. A poza tym, wydaje mi się, że niskie zainteresowanie kontami pocztowymi dołączanymi do komórek to zapowiedź małego zainteresowana MMSami i innymi za przeproszeniem pierdułkami, które nie dają nic konkretnego. Niestety ludzie nie są skłonni płacić za superzaawansowane technicznie usługi, które nie służą do niczego konkretnego.
  0
 • Users Avatars Mini
  kevcio pisze: 2003-01-08 17:15
  Dla mnie to nieporozumienie, dlaczego mam placic za takie cos!!! JEstem w + i place rachunki ok.100zl wiec chyba takie cos powinno byc za friko nie? O wiele bardziej wole rozwiazanie bezplatnej skrzynki na jakims naszym polskim portalu, z tego z ktorego korzystam ma quote 20mb wiec to jest naprawde sporo. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  mrbohen pisze: 2003-01-08 17:18
  konto w mBox to straszna kicha!!! płacę za nie (jak ten idiota) a ani razu jak do tej pory nie mogłem sie wbić na stronkę i zarejestrować!!! prezesom idei wydaje sie ze są tacy nowocześni i na czasie a prawda jest taka że z ich konta nikt nie będzie korzystał do póki nie pomyślą nad łatwością dostępu do tej posranej usługi!!! najłatwiej to kase wziąć i wystawić sie na wszystkich tyłkiem a potem pisać o swoich planach i o tym jak to firma sie rozwija!!! STANOWCZE NIE DLA mBOXa!!!! WIELKA POMYŁKA I POWINNI O TYM ZROBIĆ PROGRAM JAKIŚ W TV JAK TO SIĘ LUDZI DYMA W BUTLE A POTEM PIE...DOLI TAKIE BREDNIE JAK PREZESI IDEI ZE SWOJĄ "NOWOCZESNĄ USŁUGĄ" NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE!!! TA HIPOKRYZJA JEST BULWERSUJĄCA!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mrbohen pisze: 2003-01-08 17:22
  POWINNIŚMY ZAŁOŻYĆ JAKIŚ KOMITET NP: "LUDZI LEKKO ZAWIEDZIONYCH" ALBO "I PO CO NAM TO" JESZCZE RAZ POWTARZAM MBOX TO JAKIS ŻART!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Krzysiek pisze: 2003-01-08 17:22
  Witam. Ja uzywam konta Eranet w TakTak-u i jestem z niego zadowolony. Troche drogo wychodzi - 3,25PLN brutto miesiecznie, ale konto dziala w miare OK (choc Era wkurzyla mnie, gdy padly powiadomienia sms w Sylwestra i Nowy Rok, przebywalem wtedy w gorach i bylem zupelnie odciety od poczty elektronicznej, troche dziwny zbieg okolicznosci ze padlo akurat w okresie najwiekszego natezenia ruchu SMS, moze Era po prostu wylaczyla powiadomienia w ERANET aby odciazyc swoje SMSC?)...
  0
 • Users Avatars Mini
  Krzysiek pisze: 2003-01-08 17:23
  ... Jedyne czego mi brakuje to odbioru poczty protokolem POP3 z innych, darmowych kont (w Plusnecie srebrnym jest taka funkcja - a propos - co jaki czas serwer sprawdza zewnetrzne konta?) Moze wie ktos jak w sposob darmowy zrealizowac przekierowanie z innych kont na serwer Eranet-u (z kont nie posiadajacych forwardu)? Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Tytan pisze: 2003-01-08 17:28
  Wedlug mnie najlepsza jakosc skrzynek oferuja firmy pobierajace oplaty (niestety) za jej prowdzenie oraz nasi providerzy internetowy. Sam osobiscie nie tak dawno zmienialem konto pocztowe i w pojedynku z zielonym plusnetem wygral moj provider. Daje mi dwa razy wieksza pojemnosci i znacznie wieksza szybkosc (odebranie 1MB zalacznika to kwestia 2-3s). Na taki stan rzeczy sklada sie jeszcze slaba reklama oraz ogromna konkurencja. Przynajmniej jest w czym wybierac...
  0
 • Users Avatars Mini
  ekstro pisze: 2003-01-08 17:40
  Chcialbym potwierdzic pozytywne opinie o Plusnet - to naprawde dobra skrzynka, z fajnymi funkcjami !
  0
 • Users Avatars Mini
  MarekS pisze: 2003-01-08 20:31
  mam skrzynkę w eranet i jestem z niej zadowolony, co prawda 12 MB to nie jest żadna rewelacja, ale działa bez zarzutu, zarówno przez ww, program pocztowy jak i komórkę, cena 8 zł za 3 miesiące, płatne SMSem nie jest chyba druzgocąca
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-01-08 22:57
  Ja nie kozystam z konta e-mail ideii bo uwazam ze jest duzo gorsze niz inne konta nawet darmowe!Takze wcale sie nei dziwie ze nie maja wziecia!
  0
 • Users Avatars Mini
  Greg pisze: 2003-01-09 23:11
  Jakosc mBox to porazka.
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-02-01 20:28
  a po co placic za cos co jest za darmo ??
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: