Mapy Google będą miały nowe funkcje

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Mapy Google mają nowe funkcje

Podczas tegorocznej konferencji I/O Google zapowiedział wprowadzenie w Google Maps kilku nowych funkcji.

Większość z nich na razie nie będzie dostępnych w Polsce.

Pierwszą nowością ma być specjalny widok Immersive View. To specjalna prezentacja trasy jeszcze przed startem rzeczywistej podróży. Będzie to sposób na sprawdzenie nowej trasy na wycieczkę rowerową lub na oswojenie się z nową trasą dla niedoświadczonego kierowcy. W tym tygodniu zacznie udostępniać funkcję Immersive View w Amsterdamie, Barcelonie, Dublinie, Florencji, Las Vegas, Londynie, Los Angeles, Miami, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco, San Jose, Seattle, Tokio i Wenecji. Będzie ona działać zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i systemem iOS. 

Aby skorzystać z tej funkcji należy włączyć wskazówki dojazdu, a następnie kliknąć podgląd Immersive View, aby zobaczyć całą swoją trasę w nowym trybie.

W mapach będzie także "nowa" funkcja Obiektyw w Mapach. Wcześniej była to funkcja wyszukiwania w trybie Live View.

Wystarczy kliknąć ikonę Obiektywu na pasku wyszukiwania, a następnie unieść telefon, aby znaleźć informacje o pobliskich bankomatach, stacjach transportu publicznego, restauracjach, kawiarniach i sklepach. W tym tygodniu Google rozpocznie udostępnianie tej funkcji dla ponad 50 miast, w tym w Austin, Las Vegas, Rzymie, São Paulo i Tajpej.

Google zmieni też sposób wyświetlania map podczas nawigowania. Oprócz zaktualizowanych kolorów na całej mapie zobaczysz bardziej realistyczne budynki, które pomogą ci lepiej zorientować się w terenie. Na autostradach, gdzie często konieczne są trudne manewry (na przykład zmiana kilku pasów, aby zdążyć przed właściwym zjazdem), zobaczysz szczegółowe informacje dotyczące pasów ruchu, aby móc lepiej się przygotować. Te aktualizacje zaczniemy wprowadzać w ciągu najbliższych miesięcy w 12 krajach, w tym w USA, Kanadzie, Francji i Niemczech. 

W USA wkrótce będzie można sprawdzić, czy na trasie są dostępne pasy dla pojazdów z pasażerami (HOV), co ułatwi podjęcie bardziej świadomej decyzji o tym, którędy jechać.

W Europie dostępne w Mapach informacje o ograniczeniach prędkości udostępnione zostaną w kolejnych 20 krajach. Obie funkcje będą wdrażane w nadchodzących miesiącach na Androidzie i iOS oraz w samochodach z wbudowanymi usługami Google.

Nowe zmiany w Mapach: trasy w Immersive View i inne funkcje AI

Od tego tygodnia właściciele i właścicielki pojazdów elektrycznych korzystający z Androida i iOS zobaczą jeszcze więcej przydatnych informacji o stacjach ładowania – w tym czy ładowarka jest zgodna z ich pojazdem oraz czy dostępne ładowarki są szybkie, średnie lub wolne – co pomoże im wybrać opcję najlepiej odpowiadającą ich potrzebom. Ponieważ średnio 25% wszystkich ładowarek w USA nie działa w danym momencie, w Mapach można również sprawdzić, kiedy dana ładowarka była ostatnio używana, dzięki czemu nie stracisz czasu na dojazd do stacji ładowania, która ma awarię. Te aktualizacje Google zacznie wprowadzać globalnie w tym tygodniu na iOS i Androidzie wszędzie tam, gdzie dostępne są informacje o ładowarkach. 

Nowe zmiany w Mapach: trasy w Immersive View i inne funkcje AI

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: