Mariusz Gaca: nigdy nie odeszliśmy od subsydiowania smartfonów, chcemy być ważnym graczem na rynku telewizyjnym

Akcje partnerskie
Opinie: 33
Opinie: 33
Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska

Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska, udzielił wywiadu serwisowi GSMONLINE.PL. Głównym pretekstem do tej rozmowy było wprowadzenie przez Orange oferty Orange Love, który to projekt całkowicie zmienia komunikację usług pakietowych tej sieci. Mamy nadzieję, że ta rozmowa to początek dłuższego cyklu rozmów z osobami, które decydują o kształcie polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Kto wpadł na pomysł zastosowania marki Orange Love w Polsce? Jakie są zalety wdrożenia marki, która wcześniej wdrożył już inny kraj?

Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska: Pomysł Orange Love powstał w Hiszpanii i od razu nam się spodobał. Byliśmy wtedy w ważnym momencie poszukiwania najlepszej komunikacji dla nowej oferty, czyli pakietu wielu usług w jednej cenie. Przebadaliśmy ten koncept oraz kilka innych na tzw. grupach fokusowych z polskimi klientami i finalnie zdecydowaliśmy się zaadoptować go do naszego rynku.

Orange Love ma być marką/ofertą paneuropejską? Czy finalna decyzja już jest podjęta, czy Orange będzie obserwował dopiero efekty na polskim rynku?

Orange LOVE jest już obecny w Hiszpanii, Polsce i Belgii. To, czy będzie to nazwa oferty także w innych krajach zależy od lokalnych uwarunkowań i decyzji szefów tych rynków.

Na jaki okres jest zaplanowany Orange Love - to miesiące, czy raczej lata?

To projekt długofalowy.

Czy w usłudze telewizyjnej są szanse na to, że będziemy kupować poszczególne kanały lub niewielkie pakiety programów zamiast obecnych ofert? Że sami będziemy sobie konfigurować ofertę, a nie operator będzie to robił za nas? W czym jest problem? Chodzi o potencjalny spadek ARPU?

Z naszych badań rynkowych wynika, że klienci oczekują pakietów kanałów w atrakcyjnej cenie, a ilość kanałów w pakiecie i możliwych do dokupienia poza nim jest ważnym czynnikiem wyboru. Podstawowy pakiet - będący częścią oferty Orange Love - ma 97 kanałów, w tym 33 HD i jeden 4K, można go rozszerzyć do opcji Bogaty i dodatkowo rozbudowywać paletę kanałów o pakiety nc+, HBO, czy Polsat.

W Barcelonie mówiło się o 5G? Kiedy w Orange klient na pierwszej stacji bazowej skorzysta z tego typu usług? Kiedy wydacie pierwszą złotówkę na usługi 5G?

Do czasu pojawienia się pierwszej wersji tego standardu w ostatecznym kształcie, co ma nastąpić najwcześniej na przełomie 2017 i 2018 roku, trudno odpowiedzialnie podać datę wdrożenia 5G. To zależy to wielu czynników m.in. dostępności urządzeń sieciowych i klienckich obsługujących ten standard oraz dostępności zasobów pasma. Pracujemy nad 5G, ale aktualnie - przede wszystkim - inwestujemy w zasięg i jakość sieci 4G LTE, czego efekty widać w testach speedtest.pl. Jesteśmy w nich od czerwca 2016 do dziś siecią numerem 1. W tym czasie tylko raz, w jednym miesiącu - grudniu 2016, minimalnie wyprzedził nas jeden z operatorów.

Czy jest szansa na powrót do subsydiów - wszyscy operatorzy się z nich wycofali, czy nie warto, żeby któryś do nich wyraźnie powrócił?

Nigdy nie odeszliśmy od subsydiowania smartfonów. W naszych ofertach oddzieliliśmy jedynie koszty miesięcznej opłaty za urządzenie od kwoty abonamentu za usługi, który płaci klient. Przy okazji dało to możliwość zaoferowania urządzeń z wyższej półki cenowej z niższą opłatą wstępną. Powrót do ofert subsydiowanych w postaci, jakiej ją pamiętamy z przeszłości (jedna cena miesięczna za usługę i terminal) jest możliwe, występuje już na rynku, a planowane od 2017 r nowe standardy rachunkowości dla operatorów na pewno nie przeszkodzą w takiej konstrukcji oferty. Raty były też atrakcyjne dla operatorów w krótkim okresie, bo pozwalały rozpoznać cały przychód z terminala w momencie sprzedaży, podczas gdy gotówka pojawiała się w ratach.

Jakie kanały sprzedaży są teraz dla Was najważniejsze? Fiber to sprzedaż bezpośrednia, w mobile coraz ważniejszy jest e-shop…jak to połączyć przy sprzedaży Orange Love?

Każdy kanał sprzedaży ma do odegrania swoją rolę w budowaniu wyniku, więc nie ma sensu mówić, który jest ważniejszy. Należy analizować kanały dystrybucji z puntu widzenia ich procentowego i kosztowego udziału w dostarczaniu wyniku i robić założenia, co do efektywności kosztowej oraz zmian zachowań konsumentów w czasie. Sklep internetowy będzie ten udział zwiększał, bo internet w dużym stopniu zmienił sposób, w jaki kupujemy i żyjemy. Sklepy pozostaną ważne, bo część konsumentów preferuje kontakt ze sprzedawcą. Telefoniczna sprzedaż pozwala w łatwy sposób poinformować o nowej ofercie w sposób proaktywny, podobnie sprzedaż aktywna jest ważna dla inwestycji światłowodowych, szczególnie w pierwszych tygodniach od oddania inwestycji. Należy też pamiętać, że część klientów zaczyna zakup w jednym kanale, a kończy w innych np. sklep internetowy - salon firmowy. Orange Love jest dostępny we wszystkich kanałach i nie ma tu dylematu, co do strategii dystrybucji, bardziej wyzwania procesowe tzn. klient musi mieć prosty i zrozumiały proces zakupu.

Dlaczego w Love nie ma usług finansowych, sprzedaży prądu – taką pełną ofertę pod jedną marką ma już jeden z konkurentów?

Orange Finanse i Orange Energia można dokupić czy dosprzedać w każdym momencie i tak się dzieje. Gdy uznamy, że rynek jest gotowy na poszerzenie oferty Orange Love to tak zrobimy.

Czy pakiet usług operatora ma jakieś granice? Czy operator rzeczywiście powinien sprzedawać wszystko, aby lojalizować bazę?

Granicą jest moment, w którym oferta jest zbyt skomplikowana dla klienta i traci on cierpliwość przy jej prezentacji. Im prościej tym lepiej. Wszyscy, na co dzień mamy wystarczająco dużo decyzji i wyborów, aby operator miał wprowadzać dodatkowe komplikacje. Cała sztuka, aby wiedzieć, po której stronie się jest w danym momencie z ofertą. Trzeba uważać, aby nie robić za dużo na raz.

Teraz wierzycie głównie w fiber i mobile – czy są szanse, że jakaś nowa usługa w najbliższej przyszłości dołączy do tego portfolio i będzie generowała podobne strumienie gotówki?

Internet światłowodowy i telefonia mobilna to podstawa naszej działalności. Dodatkowo chcemy być coraz bardziej widocznym graczem na rynku telewizyjnym. Dlatego np. zaoferowaliśmy nowy wymiar telewizji w najwyższej jakości obrazu, czyli 4K Ultra HD. Umożliwiamy oglądanie filmów z wypożyczalni Orange a dzięki aplikacji Orange TV Go klienci mają dostęp do telewizji na smartfonach, tabletach czy laptopach. Dzisiaj koncentrujemy się na tym, by robić to najlepiej na rynku i aby klienci byli z nas zadowoleni.

Opinie:

Opinie archiwalne (33):

Komentuj

Komentarze / 33

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-03-22 08:19
  Co do subsydiowania urządzeń to ten gość sporo mija się z prawdą. Zdzierają jak za zboże. Jakby było jasno i uczciwie to cena abonamentu z telefonem i bez urządzenia powinna być taka sama, tylko w abo z telefonem powinna być doliczana rata za urządzenie. Tymczasem dziwnym trafem abonament tylko SIM jest sporo tańszy co pokazuje poziom uczciwości naszych operatorów.
  6
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-03-22 08:22
  @troip...musisz przyznac, ze czesto telefon u operatora jest tanszy niz w sklepie...nadal tak jest
  -4
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-03-22 08:41
  Wojtku, są sklepy i sklepy. Np, dajmy na to taki Huawei nova. W jednym sklepie kupisz go za 1600 PLN, i napewno znajdzie się abonament w którym ten telefon będzie tańszy niż w tym sklepie. Natomiast w innym sklepie,sklepie internetowym zapłacimy za ten telefon poniżej 1200 PLN. I jeżeli przyjmiemy że pełny no-limit i 10 GB internetu obecnie kosztuje 20 PLN miesięcznie, bo tyle właśnie kosztuje w Plushu z 5tym doładowaniem gratis. ( Po co kupować urządzenie i usługi drożej, kiedy można mieć w tej cenie?) Tak więc abo przez 24 Mce wyniesie 480 PLN + 1200 koszt tel. = 1680 : 24 = 70 PLN miesięcznej opłaty. A jeżeli weźmiemy tel na raty 0% to zapłacimy zaledwie 75 PLN miesięcznie. Tu link do sklepu. https://bestcena.pl/telefony/huawei-nova-32gb-lte-zloty?ref=ceneo
  9
 • Users Avatars Mini
  bartolinio pisze: 2017-03-22 08:53
  @wojciech.piechocki często? oj to zbyt optymistyczne i niezbyt trafione ja przez lata szukałem masę razy przeróżnych urządzeń (i tanich budżetowców i drogich flagowców), dla siebie, rodziny, znajomych, w każdej z sieci... i jeszcze nigdy, powtarzam nigdy, nie znalazłem oferty abo+tel korzystniejszej cenowo u operatora niż tylko SIM + tel z wolnego rynku
  6
 • Users Avatars Mini
  Marek pisze: 2017-03-22 09:41
  Zgadzam sie z przedmówcami. To subsydiowanie fo mydlenie oczów. Nie będzie gościu wciskał że jest jak dawniej. Przedtem bylo dużo lepiej, więcej fajnych promocji. Telefon w dobrej cenie można było kupić. A teraz się w tym wszystkim odnaleść to masakra... Przedtem jak był rabat 30% od całości abonamentu. A teraz - w abonamencie jest faktyczny abonament i rata za telefon, arata za telefon jest nie ruszana. Więc gdyby nawet były rabaty to zniżka jest symboliczna ..
  6
 • Users Avatars Mini
  Konsument pisze: 2017-03-22 10:46
  Dla mnie kazda oferta tego operatora jest skomplikowana. A w magie szybkiego internetu nie dam sie nabrac, bo nawet moi sasiedzi pare lat temu zamienili neostrade na vectrę.
  1
 • Users Avatars Mini
  Piotrkrzysztoff pisze: 2017-03-22 10:52
  Co do telewizji to zgodze sie ze klienci oczekują pakietów kanalow w atrakcyjnej cenie, ale niech dadza mozliwosc skomponowania pakietu kanalow ktore mozna obejrzec np. na komputerze. Np pakiet 10-15 dowolnie wybranych kanalow za 20-30zl miesiecznie. Nie interesuje mnie placenie za 97 czy 144 kanaly bo 90% z nich nie jest mi do niczego potrzebne.
  3
 • Users Avatars Mini
  ziutasek pisze: 2017-03-22 11:08
  Realne (minimalne) subsydiowanie ma miejsce w sporadycznych przypadkach (przy zaawansowanej kombinacji promocji) standardowo wychodzi drożej niż telefon ze sklepu i prepaid ... a parzcież operatorzy są większymi odbiorcami urządzeń od producentów niż jakiekolwiek dystrybutorzy więc ceny mają na pewno lepsze.
  3
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-03-22 11:16
  @ziutasek...to prawda...ceny sa duzo lepsze przy tak duzych zakupach hurtowych
  0
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-03-22 14:03
  Wojciechu. podam jeden przykład .... i choć wyliczenie nie jest dokładne bo tego już dokładnie nie pamiętam i model który podam jest niższy . Kupiłem dwa miesiące temu lumie 950xl. za ..... to zostawię na koniec. W plusie model niższy czyli 950 kosztowała uwaga 1399zł w abonamencie 109zł. I jak? podoba się cena? ja natomiast zapłaciłem gotówka 1350 w sferisie jeszcze w ratach 0 procent. Jest dużo telefonów które są dużo tańsze niż nam rzekomo daje operator . Kiedyś były telefony nawet za 1 zł. przy najniższym abonamencie- teraz jakoś dziwnym trafem jest tak że ża telefon trzeba płacić raty a kwota abonamentu niekiedy jest nawet wyższa niż kiedyś
  1
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-03-22 14:08
  i zapomniałem dodać że rozwiązałem umowę z plusem i przeszedłem na kartę i za 29zł mam no limit rozmowy i sms i 6 GB Internetu. - za 5 zł 200minut na stacjonarne i to mi w zupełności wystarczy. mam prawie to samo co w tym abonamencie za 109zł.
  1
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-03-22 14:35
  Darku, dawaj do Plusha za 20 PLN będziesz mieć pełny no-limit że stacjonarnymi i MMS-ami, do tego social media i RWK w standardzie i no i to wszystko na zasięgu plusa, ponieważ plush jest taryfą plusa.
  0
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-03-22 14:44
  ja wiem tylko jest problem bo mam taryfę Ja + jakaś tam z kontem ważnym do lipca 2018 i kupą kasy. rozmawiałem z konsultantką - powiedziała że to tylko jest dla nowych numerów w nowych starterach plusha. chyba mnie wprowadziła w błąd ale to dokładnie musze sprawdzić żeby nie stracić tego co mam . w tej chwili mam prawie na 4 lata używanie telefonu gratis bez doładowań . no oczywiście te promocyjne po 100% -50% to korzystam. Oni sami dokładnie nie wiedza jak to jest z ta zmianą taryfy- czy środki przechodzą ? czy data ważności tez zostaje ta sama? niech się to dokładnie wyjaśni. ale trzeba przyznać że plush dał teraz pokaz
  0
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-03-22 14:54
  Darku, to czy zachowasz swoje środki na koncie musisz się dokładnie dowiedzieć, natomiast tu masz kodzik na przejście z plusa do nowego Plusha, tego zwykłego, nie internetowego Można to zrobić kodem*147*23# / koszt: 9
  0
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-03-22 14:56
  Koszt miało być 0 zł, ale jadę autem i kliknąłem niechcący 9
  0
 • Users Avatars Mini
  Qsqs pisze: 2017-03-22 15:10
  No ale jakie Wy macie szanse z operatorem kablowym np. UPC? Bez żartów. Zajmijcie się lepiej utrzymaniem klienta bo olewacie odchodzących klientów, którym kończą się umowy. Niedługo zajmiecie ostatnie miejsce, należące obecnie do T-mobile, pod względem utraty klientów.
  1
 • Users Avatars Mini
  SEER pisze: 2017-03-22 18:59
  Musimy wygonić tych francuzików z Polski
  -2
 • Users Avatars Mini
  Dusia pisze: 2017-03-22 21:35
  Czytać się tego nie chce... Najgorsze jest to, że wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia o tej ofercie. Który operator zapewnia Internet bez limitu, 97 kanałów, rozmowy bez limitu strefowe i miedzynarodowe oraz rozmowy i smsy bez limitu i 3gb na kom. Za 89zl? No właśnie... żaden.
  1
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-03-23 09:46
  Dusia - uwierz mi maja , maja .... tylko jak słyszymy co orange wprowadza i stwierdza że jest to lepsze niż kiedyś to np. mnie to nie przekonuje choć w tej sieci jestem od chyba ...kiedyś była IDEA . I to że było drożej i nie było takich pakietów jak teraz to śmiem twierdzić że było lepiej. A oferta? jest dobra pod warunkiem że ci się kończą w jednym momencie umowy na wszystko i wtedy możesz to zrobić normalnie. Mam znajomego gdzie przedłużył umowę na komórki właśnie no limit, dostał internet ale tu nie myl koleżanko bo limity są!!! i TV właśnie chyb ataki pakiet- jedno jest złe w dekoderach że nie można sobie samemu poukładać programów tylko jesteśmy skazani na to co wymyśli operator. cene jaką dostał jest to 69 zł przez 1 rok a później 99 zl drugi rok. Oferta jak najbardziej dobra ale my tu zaczęliśmy trochę o czym innym rozmawiać na co zwrócił szanowny przedstawiciel tej firmy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Daf pisze: 2017-03-24 17:23
  Macie narabane. Nikt oprocz OPL wam nie da swiatla tv stacjonarki i tel kom za 69 1 rok 99 w 2 roku.
  0
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-03-24 20:43
  no i co z tego że nikt nie daje..... ludzie dobrze się poznali na Neostradzie i pamiętają ja dobrze- dlatego mocno się zastanowią czy warto. To że jest światłowód niczego nie mówi na razie jak to jest z jakością szybkością multi romem , działaniem dwóch komputerów jednocześnie itp. Poza tym oferta jest minimalna - zrobiona tak że jak chcesz dodatkowe pakiety a które byś chciał normalnie to musisz dopłacić i na pewno dopłacisz- i już na dzień dobry wyjdzie drożej.
  0
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 16:54
  od dobrych 10 lat nie mam w domu telefonu stacjonarnego i nie chce mieć, neostrade miałem tylko na próbę oczywiście rozłączanie i trzeba dzwonić o pomoc na infolinie, oddałem w terminie, żeby nie płacić kary umownej jak minie termin oddania, potem była radiówka o dziwo stabilna i lepsza od orencz, a potem był PlayOnline no limit i do dziś działa najlepiej z tych wszystkich wynalazków, komórkę też miałem w orencz raz i tylko 2 lata umowy i to mi wystarczyło, żeby zobaczyć jak orencz gubi zasięg do zera, jak się przerywają połączenia głosowe w trasie, a wcześniej miałem Plus i wróciłem, już wiem jedno - nigdy więcej orencz
  -1
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 17:00
  za darmo tego orencza bym już nie wziął, teraz na rozmowy interesuje mnie tylko Plus albo T-Mobile, na net Plus albo Play, T-Mobile też ale narazie odpada z powodu drożyzny, jak obniżą ceny i zrobią lepsze taryfy to może, póki co mobilny net Plus albo Play, rozmowy T-Mobile albo Plus, Play mniej bo zasięg choć sytuacja z Play może być fajna bo tam gdzie nie ma jednego zasięgu można się przerzucić na drugi, też lepsze niż nie mieć żadnego zasięgu jak miałem czasami w orencz, nigdy więcej orencz nawet za darmo
  -1
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 17:08
  darek, ze światłowodem orencz będzie i już w niektórych miejscach jest to co z neostradą, ale jeszcze to ma małą skale i ludzie jeszcze o tym nie wiedzą - jeszcze, dowiedzą się jak ten światłowód będzie bardziej popularny bo póki co wczołguje się do Polski, kto chce się użerać z orencz może korzystać, ja jak widzę i słyszę reklamy tego orencz światłowód to w ogóle na mnie nie działa, wiem co to za dziadostwo, nic od tego orencz nie wezmę, może jedynie nju na kartę i to tylko jako numer dodatkowy, nigdy jako podstawowy
  -1
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 17:13
  Daf, tv nie mam i nie chce, tam piorą mózgi, poza tym podobno rząd zmieni przepisy, żebym zmusić płatne tv do przekazywania danych osób które płacą za tv, jak nie płacą abonamentu na TVP czyli podatku od tv to mogą mieć problemy, tyle może być z tych zniżek orencz, a oprócz tego orencz dostało karę za automatycznie przedłużane umowy, senkju, nigdy więcej orencz
  -1
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 17:26
  Dusia, wow, 97 kanałów? wszystkie w języku polskim liczone bez kanałów dostępnych na naziemnej telewizji cyfrowej których jest jakoś 30 kilka i bez kanałów dostępnych za darmo z satelity ? bardzo ciekawe ile jest kanałów jak odliczyć te dublujące się kanały i kanały HD bo jeden kanał i ten sam kanał tylko z literkami HD chyba liczą jako dwa kanały choć to ten sam kanał, chyba jesteś ofiarą prania mózgu, rozmowy bez limitu lajt mobile 14,99 zł miesięcznie, umowa na czas nieokreślony, Netia mobile koło 20 zł, umowa na 6 miesięcy i przechodzi na czas nieokreślony, Virgin mobile abonament 17 zł umowa na czas nieokreślony, we wszystkich ofertach masz rozmowy no limit na komórki i stacjonarne, T-Mobile karta 25 zł miesięcznie rozmowy no limit i pakiet 10 GB bez zobowiązań
  -1
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 17:35
  jak policzyć full opcje czyli T-Mobile za 25 zł wszystko no limit i 10GB + tv naziemna 30 kilka tv to jeśli uczciwie zapłacisz abonament na TVP jakieś 20 zł to masz 45 zł, jak nie zapłaciss abonamentu to płacisz 25 zł bez łaski, bez zniżek, bez umowy na 24 miesiące, międzynarodowo to dziś wszyscy mają smartfony, wystarczy tylko zainstalować skype albo viber albo jakieś inny komunikator i można rozmawiać bez limitu, wystarczy tylko że ty i ta osoba macie internet czy to w pakiecie czy przez wifi no ale jak to jest dla niektorych ludzi za trudne to muszą przepłacać u monopolisty
  0
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 18:16
  darek, kasa zwykle zostaje na koncie, z datą ważności konta bywa różnie po zmianie taryfy więc może trzeba będzie zrobić pierwsze doładowanie w nowej taryfie, a ile masz kasy na tym Plushu?
  -1
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-26 18:27
  zawsze jak czytam wypowiedzi kogoś z orencz mam wrażenie, że ci ludzie żyją w innym świecie albo są świadomi tego co robią i szukają naiwnych którzy uwierzą w ich wypowiedzi i będą korzystali z ich ofert,nigdy więcej orencz
  -1
 • Users Avatars Mini
  Qsqs pisze: 2017-03-26 23:12
  @Dusia nie ośmieszaj się :). Może mieszkasz na wsi i to dla Ciebie rarytas ale ja w UPC mam 140 kanałów albo i więcej bo nawet ich nie ogarniam (pakiet Max), nagrywarkę, bezprzewodowy net w standardzie, 2 multiroomy i płacę za to 80 zł. Co Orange może mi zaproponować? Jak ktoś jeździ Mercedesem to nie przesiada się na Opla Corsę!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  orencz szajs pisze: 2017-03-27 03:56
  Qsqs, nie porównuj Opla Corsy do oryncz, bo Opel może się poczuć urażony porównaniem do dziadostwa łoryncz, już bardziej fhąsuzki jest sithoę :)
  -1
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-03-28 17:20
  w plusie od jutra jest nowsza oferta która mi odpowiada więc nie ma co już się zastanawiać nad przenosinami do plusha. stan konta??? hmmm 1304,99zł z data ważności do końca sierpnia 2018r. także jak ploliczyłem to jest na około 4 lata ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2017-04-04 09:06
  PREZES GACEK , i co pan na TO ? ( jest nju?) = Heyah wprowadza nową promocję dla użytkowników oferty na kartę, w ramach której dostajemy pakiet no limit i 10 GB za 25 zł. Usługa aktywowana jest na 30 dni.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: