Masz starego iPhone? Plus go odkupi i da czternastkę

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Masz starego iPhone? Plus go odkupi i da czternastkę

Coraz więcej użytkowników smartfonów w Polsce myśli o sprzedaży swojego używanego smartfona, by pozyskane w ten sposób środki potem przeznaczyć na nowy model. Finalnie jednak decyduje się na to niewiele osób, Większość zrażają związane z tym trudności. Wcale niemała grupa nie wie, jak się do tego zabrać. Plus postanowił ułatwić taką decyzję. Operator ruszył z programem Plus Odkup, dzięki któremu można taniej przenieść się na nowszy model smartfona.

Z badania Smart Barometr 2022 zrealizowanego przez Kantar w ubiegłym roku wynika, że zdecydowana większość Polaków wymienia urządzenia mobilne co dwa lata lub rzadziej, choć wielu badanych podkreśla, że wolałoby częściej. 40 proc. respondentów w badaniu zadeklarowało, że chciałoby to robić co roku lub nawet jeszcze częściej.

Chcę odsprzedać, ale jak?

Jakie są powody rezygnacji z tych zamierzeń? Niekoniecznie natury finansowej, bo jak pokazują te same badania, Polacy inwestują w coraz droższe i bardziej jakościowe modele smartfonów. 37 proc. badanych deklarowała, że ich urządzenie jest warte więcej niż 1000 zł, co oznacza wzrost o 10 punktów procentowych w porównaniu do 2019 roku.

Najczęściej wskazywanym powodem wymiany telefonu jest awaria starego urządzenia (44 proc.) lub jego zniszczenie (36 proc.), a także brak wsparcia technologicznego ze strony producenta (25 proc.). 31 proc. wymienia smartfon wtedy, kiedy otrzyma nową, atrakcyjną ofertę.

A taką ofertą dla użytkowników sprzętu marki Apple jest uruchomiony na początku tego roku program Plus Odkup. Usługa dostępna w punktach Plus pozwala klientom operatora na odsprzedaż używanego smartfona (oferta skierowana do użytkowników iPhone 7 i nowszych modeli) i przekazanie środków na zakup nowego iPhone z całej serii 14 – iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max wraz z abonamentem już od 59 zł/mies. z pakietem 50 GB.

Jest to czytelna propozycja, która odpowiada na potrzeby klientów, którzy zazwyczaj nie lubią komplikacji. A z nimi mogliby mieć do czynienia próbując sprzedać używany sprzęt na własną ręką. Trzeba go wtedy wystawić do sprzedaży na portalu internetowym (uzyskać atrakcyjną ceną), zapakować, wysłać, itd. Można też niestety trafić na nieuczciwego klienta. Tymczasem w programie Pulsa proces sprzedaży starego iPhone i kupno nowszego modelu można załatwić podczas jednej wizyty w salonie.

Prosto i ekologicznie

Dodatkowo takie działanie jest ekologiczne, bo przyczynia się do redukcji ilości elektrośmieci będących w obiegu. Jak bowiem wynika z badania Smart Barometr 2022, chociaż ponad 70 proc. osób deklaruje, że są skłonne sprzedać swój nieużywany telefon, to jednak nadal w szufladach Polaków zalega ponad 30 milionów smartfonów. W każdym gospodarstwie domowym są przynajmniej dwa takie stare urządzenia, które najczęściej zostawiamy jako „telefon zapasowy” (43 proc.) lub bez żadnego konkretnego celu (28 proc.). A odkupowany przez Plusa smartfon jest potem odnawiany i dostaje „drugie życie”.

Proces sprzedaży w programie Plus Odkup jest bardzo prosty. Wystarczy przynieść swój używany iPhone do salonu Plusa. Następnie sprzedawca przy pomocy dedykowanej aplikacji automatycznie określi stan techniczny telefonu. Na podstawie uzyskanych wyników klient w bardzo krótkim czasie otrzymuje wycenę urządzenia. Kwota ze sprzedaży dotychczasowego iPhone zostanie odliczona od zobowiązań klienta i może zostać przeznaczona na pokrycie rat za nowy sprzęt.

Dodatkową zachętą do skorzystania z nowej propozycji Plusa jest promocyjna cena modeli iPhone z serii 14, których okres spłaty rozłożony jest na 36 miesięcy. Klienci korzystający z oferty Plus Odkup, mogą wybrać nowego iPhone 14 128 GB, iPhone 14 256 GB, iPhone 14 Plus 128 GB, iPhone 14 Plus 256 GB.

Ile można zyskać? Nawet 2100 zł

Przykładowo, odsprzedając iPhone 12 Pro w dobrym stanie można otrzymać nawet 2100 złotych, które trafi na konto rozliczeniowe w Plusie. Z kolei pełen koszt ratalnego zakupu iPhone 14 Pro 128 GB wyniesie łącznie 6129 zł. W rezultacie całkowita kwota do spłaty za nowego iPhone 14 Pro 128 GB wyniesie 4029 zł.

To jednak nie jedyna korzyść z najnowszych modeli iPhone w Plusie. Smartfony te umożliwiają oczywiście korzystanie z najnowszej technologii 5G, które jest oczkiem w głowie tego operatora. Plus jest bowiem liderem tej technologii w Polsce, co potwierdzają ostatnie wyniki badania na platformie SpeedTest.pl na I kwartale tego roku. Średnia prędkość pobierania w 5G Plusa sięgała w tym okresie 138 Mb/s. Jest to prędkość znacznie wyższa niż u pozostałych operatorów oferujących 5G na pasmach wykorzystywanych również w 4G LTE. W marcu Plus włączył 5G klientom starszych taryf abonamentowych, a także użytkownikom ofert typu mix i prepaid. Szacunki SpeedTest.pl wskazują, że 5G udostępniono ok. 3 milionom kart SIM. Spowodowało to, że część klientów, która dotychczas korzystała z LTE ze średnią prędkością około 35 Mb/s, po tej zmianie uzyskała automatyczny dostęp do nowej technologii z prędkością średnio około 138 Mb/s.

Zaznaczyć też warto, że to nie jedyny program Plusa dla użytkowników smartfonów marki Apple. Operator wprowadził też Program Plus Wymiana, dzięki któremu miłośnicy iPhone mogą wymieniać wcześniej zakupiony model na nowy. Nie muszą na to czekać 24 miesiące, kiedy skończy im się stara umowa abonamentowa. Aby skorzystać z Programu Plus Wymiana nie trzeba brać udziału w Programie Plus Odkup.

Plus rozszerzył również program Plus Odkup o kolejnych producentów smartfonów. Klienci mogą już odsprzedawać używane telefony marek: Samsung, LG, OPPO, Motorola, Nokia, Realme, Sony oraz Xiaomi. Środki ze sprzedaży urządzenia zostaną, analogicznie do odsprzedaży iPhone, przekazane na konto użytkownika i mogą zostać przeznaczone na pokrycie rat za nowy sprzęt.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Plus.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: