Huawei Mate 10 Pro - najlepszy design i wydajność

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Huawei od kilku już lat podkreślał jak ważną rolą w produkcji smartfonów odgrywa ich design. Nic więc dziwnego, że gdy smartfony przechodzą rewolucję swojego wyglądu, Huawei jest liderem tych zmian i ma gotowy, perfekcyjny produkt, który wciela w życie wszystkie najnowsze osiągnięcia. Huawei Mate 10 Pro zachwycił pierwszych recenzentów swoim 6 calowym ekranem z super wąskimi ramkami.

Ekran z najwyższej półki

Aby wyświetlacz smartfonu oferował użytkownikowi odpowiednią jakość (wystarczającą jasność,  dobry kontrast, świetne kolory) to musi korzystać z zaawansowanej technologii. Technologia w której został wykonany wyświetlacz to OLED. Dzięki niej, na przykład kontrast ekranu to zawrotne 70000:1. Mate 10 pro oferuje 112% pokrycia palety kolorów NTSC. Wyświetlacz wspiera technologię HDR oferowaną przez najnowsze serwisy ze streamingiem wideo. Huawei Mate 10 Pro oferuje ekran o przekątnej 6 cali, o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Wysoka rozdzielczość gwarantuje odwzorowanie najdrobniejszych detali i bardzo dobrą czytelność nawet drobnego tekstu. Wszystko to razem sprawia, że patrzenie na ekran Mate 10 Pro to prawdziwa przyjemność. Huawei jednak chciał zaoferować klientom coś więcej.

Ekran bez ramek

Chociaż 6 calowe ekrany były już stosowane w smartfonach, to dopiero najnowsza technologia pozwalająca niemal całkowicie wyeliminować ramki dookoła ekranu spowodowała, że telefon o standardowych wymiarach może oferować aż tak duży wyświetlacz bez pogorszenia swojej ergonomii. Mate 10 Pro ma do zaoferowania 9317 mm2 powierzchni ekranu – aż o 16% więcej niż na przykład iPhone X. Również stosunek powierzchni ekranu do całego telefonu jest lepszy i wynosi 81,61%. Dzięki temu smartfon z 6 calowym ekranem ma wymiary takie same lub mniejsze jak telefony z dużo mniejszymi ekranami. Mimo tak wyśrubowanych parametrów producentowi udało się zachować symetrię dolnego i górnego fragmentu telefonu, a delikatne zakrzywienie obudowy powoduje, że Mate 10 Pro wygodnie leży w ręku.

Nowe proporcje ekranu 18:9

Kolejnym wyróżnikiem nowej serii Mate 10 są nowe proporcje ekranu 18:9. Bardziej panoramiczny ekran lepiej wypełnia obudowę telefonu i jednocześnie sprawia, że mimo 6 calowego wyświetlacza Mate 10 Pro nie jest za szeroki, aby wygodnie trzymać go w jednym ręku.

Równocześnie najnowsza nakładka EMUI 8.0 została przeprojektowana tak, aby w pełni wykorzystywać nowe proporcje ekranu. Wyświetlacz można podzielić teraz na dwa identycznej wielkości kwadraty. W układzie horyzontalnym system pozwala na widok z dwoma kolumnami, który bardziej przypomina pracę na komputerze, niż na telefonie i znacznie zwiększa produktywność. Użytkownik może dzielić ekran na połowę albo samodzielnie ustawić proporcję pomiędzy dwiema jednocześnie widocznymi aplikacjami. Ukrywanie zbędnych przycisków i elementów pozwala w pełni wykorzystać 6 calową przestrzeń ekranu do pracy i rozrywki.

Topowe materiały 

Każdy kto choć raz weźmie Mate 10 Pro do ręki zrozumie, że tak wygląda przyszłość smartfonów. Gdy choć raz spróbujemy skorzystać z dużego i wygodnego ekranu w poręcznej obudowie, zaczniemy się zastanawiać czemu wszystkie smartfony od początku nie wyglądały tak jak Mate 10 Pro. Dopełnieniem nowoczesnego designu są zastosowane przez producenta materiały. Tył smartfona składa się z 5 warstw szkła, tekstury, koloru i filtrów, które nadają obudowie luksusowy wygląd. Mate 10 Pro posiada normę wodoszczelności IP67. Umieszczony z tyłu obudowy super szybki czytnik linii papilarnych, dwa obiektywy aparatów oraz charakterystyczny pas (signature stripe) sprawiają, że smartfonu Huawei Mate 10 Pro nie pomylimy z żadnym innym smartfonem na rynku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: